Yayınlanma Tarihi: 19.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2021

MasterChef Türkiye 18 Kasım 2021 | Haftanın 5. ve 6. eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 13. haftanın son dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazandı ve böylece mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonunda haftanın 5. ve 6. eleme adayları belli oldu...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de haftanın eleme adayları belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, bu akşam son kez Sakarya'da karşılaştı ve 3. dokunulmazlık oyunu oynandı. Kıyasıya mücadelede kazanan Kırmızı takım olurken Mavi takım iki eleme adayı daha çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE 5. VE 6. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de on üçüncü haftanın son dokunulmazlık oyunu ile haftanın galibi olan takım belli oldu. Mavi takım ile Kırmızı takım, 3. dokunulmazlık oyununda Sakarya'da karşılaştı. Oyunda sekiz konuk için beş yöresel yemek yapıldı. Tadım sonrasında konukların verdiği kırk oyun sayımı sonrasında Kırmızı takım, 22-18 skorla kazandı.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım, mutfağa bir kez daha girdi ve bireysel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Oyunda yarışmacılara çeşitli değerlendirme ürünleri verildi. Oyunlardan kalan bu ürünlerle yarışmacılar en lezzetli tabağı çıkarmaya çalıştı. Şeflerin kritik tadımı ile en iyi yemeği hazırlayan Eren, bireysel dokunulmazlığın sahibi oldu.

Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren, beşinci eleme adayı olarak Safanur'u seçti. Sonrasında konseyde Burcu ve Hasan için oylama yapıldı. Verilen oyların sonucunda