Yayınlanma Tarihi: 19.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 19.10.2021

MasterChef Türkiye 18 Ekim 2021 | İşte düelloyu kazanan kaptan

MasterChef Türkiye 2021'de 9. haftanın kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı olan Hasan kırmızı takım kaptanı olarak Mert'i seçti. Peki iki kaptanın düellosunu kim kazandı? İşte şeflerin kararı...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye 2021'de dokuzuncu hafta başladı. Sevilen yarışmada son olarak Milhan elenmiş ve yarışması sayısı on dörde düşmüştü. Yeni haftanın ilk mücadelesi kaptanlık oyununda yaşandı. Kaptanlar ve takımlar belli olduktan sonra kaptanlar düellosu yapıldı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Çok büyük ilgi gören yarışma MasterChef Türkiye'de yeni hafta ile birlikte lezzet mücadelesi başladı. Son on dörde kalan yarışmacılar, ilk olarak kaptanlık oyununda karşılaştı. Şefler, bu oyunda tulumba tatlısı yapmalarını istedi. Gecenin en başarılısı Hasan, mavi takım kaptanı oldu.

Kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olan Hasan, Kırmızı takım kaptanı olarak Mert'i seçti. Kaptanların belli olması sonrasında takımların oluşturulmasına geldi. İlk seçimi Hasan yaptı ve Mavi takım kadrosuna ilk olarak Sergen'i aldı. Mert'in ise ilk yarışmacı seçimi Eren'den yana oldu. Sonrasında beşer yarışmacı seçimi ile Mavi takım ve Kırmızı takım kadroları belirlendi.

MasterChef son bölümde finalde ise kaptanlar düellosu yapıldı. Şefler, kaptanlardan yarım saat içinde onar tane kadınbudu köfte yapmalarını istedi. Süre sonunda şefler, tadım yaparak kazanan kaptanı açıkladı. Rakibine göre daha lezzetli yapan Hasan, kaptanlar düellosunu kazandı ve Mavi takıma ilk dokunulmazlık oyununda önemli bir avantaj kazandırdı.