Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 17.11.2021

MasterChef Türkiye 17 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 13. haftanın 2. dokunulmazlık oyunu nefse kesen bir mücadeleye sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte dokunulmazlık oyununu kazanan takım...Sevilen yarışma MasterChef'te Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha karşılaştı. İkinci dokunulmazlık oyununda Balkan mutfağında altı yemek yapıldı. İki turda üçer yarışmacının mutfağa girdiği dokunulmazlık oyununda  şeflerin kritik tadımı ile kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım ve Kırmızı takımın karşı karşıya geldiği dokunulmazlık oyununda konsept Balkan ülkeleri yemekleri idi. Altı ülkeden seçilen altı yemek, iki turda üçer yarışmacı ile yapıldı.

1. turda yapılacak yemekler Hırvatistan'dan Brudet, Arnavutluk'tan elbasan tava, Bulgaristan'dan tikvenik için verilen süre 50 dakika.

Mavi takımdan Eren, Hasan, Azize'ye karşılık Kırmızı takımdan Görkem, Tahsin, Araz çıktı.

2. turda yapılacak yemekler, Bosna Hersek'ten ascinica, Makedonya'dan tavçe gravçe, Romanya'dan papanaşi için verilen süre 45 dakika.

Mavi takımdan Pelin, Safanur, Burcu'ya karşılık Kırmızı takımdan Mert, Sergen, Dilara mutfağa girdi.

İlk turda Mavi takım, iki yemekte kazanırken elbasan tavada kazanan takım olmadı. İkinci turda Kırmızı takım, 2 yemekte başarılı oldu fakat Mavi takımın bir yemekte kazanması ile skor 3-2 oldu. Böylece ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu.