Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 17.11.2021

MasterChef Türkiye 16 Kasım 2021 | İşte 13. haftanın 1. ve 2. eleme adayları

MasterChef Türkiye 2021'de 13. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazanınca mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonunda 13. haftanın 1. ve 2. eleme adayları belirlendi...İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de haftanın ilk eleme adayları belli oldu. On üçüncü haftasına giren yarışmada ilk dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Kaybeden Mavi takım ise iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

TV8'in çok izlenen yarışmalarından MasterChef Türkiye'de bu akşam, on üçüncü haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk takım oyununda karşılaştı ve köfte konseptli oyunda düello şeklinde mücadele ettiler. Altı düellodan dördünü kazanan Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacıları, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyununa çıktı. Oyunda istenen yemek, Danilo şefin imza tabağı oldu. Şefin tabağına en yakın şekilde hazırlayan Eren, bireysel dokunulmazlığı kazandı. Eren, 1. eleme adayı olarak Azize'yi gösterdi.

MasterChef'in 114. bölümünde son olarak Mavi takım konseyi ekrana geldi. Konseyde dört yarışmacı için oylama yapıldı. Oylama sonucunda Pelin ve Safanur'un isimleri beşer kez yazıldı. Bu durumda potaya girecek ismi belirlemek takım kaptanına kaldı. Mavi takım kaptanı Eren, iki isim arasında Pelin'i potaya gönderdi. Böylece, MasterChef'te haftanın ikinci eleme adayı Pelin oldu.