Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 16.11.2021

MasterChef Türkiye 16 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 13. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin tadım sonrası kararlarını açıkladığı o anlar...TV8'in çok sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, bu akşam ilk takım oyununda düello yaptı. Oyunun konsepti köftelerdi. Altı çeşit köfte için eşleşen yarışmacılar, dokunulmazlık için kıyasıya mücadele verdi. Kazanan takımı, şeflerin tadımı belirledi.

MASTERCHEF'TE İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef'te on üçüncü haftanın ilk takım oyunu bu akşam ekrana geldi. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Oyun öncesinde yarışmacıların kura çekimi ile düellolarda eşleşmeler belli oldu.

MasterChef'in 16 Kasım Salı tarihli yeni bölümünde dokunulmazlık oyununda altı çeşit köfte yapılması istendi. Köfteler için şeflerin verdiği süreler değişiyordu. Yarışmacılar, en lezzetli köfteleri yapmak için hünerlerini sergiledi.

114. bölümde şefler, süresi biten köftelerin tadımını yaptı ve sonrasında düellonun galibini açıkladı. Altı düellodan dördünü kazanan Kırmızı takım, 1. dokunulmazlık oyununu kazandı. Oyunda eşleşmeler şu şekilde idi;

Sivas köfte: Pelin - Görkem
Tekirdağ köfte: Hasan - Tahsin
Abdigör köfte: Azize - Araz
Akçaabat köfte: Eren - Dilara
Şiş köfte: Safanur - Sergen
Tire köftesi: Burcu - Mert