Yayınlanma Tarihi: 17.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 17.12.2021

MasterChef Türkiye 16 Aralık 2021 | Haftanın 3. eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de 17. haftanın son dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası yapılan oylama ile haftanın 3. eleme adayı belirlendi. İşte o anlar...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de on yedinci haftanın son eleme adayı belli oldu. Burcu'nun kaptanlığını yaptığı Mavi takım ile Eren'in kaptanı olduğu Kırmızı takım arasındaki dokunulmazlık mücadelesi sona erdi. Dokunulmazlığı kaybeden takımda yapılan oylama ile potaya giren son eleme adayı belli oldu.

MASTERCHEF'TE 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

TV8 ekranlarından izleyicisi ile buluşan MasterChef Türkiye 2021'de lezzet mücadelesi sürüyor. On yedinci haftada Mavi takım ile Kırmızı takım, bu akşam son kez karşılaştı. Düzce'de yemekleri daha iyi yapan, konuklardan daha çok oy toplayan Mavi takım, dokunulmazlığın sahibi oldu.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Dört yarışmacı, her hafta olduğu gibi diğer oyunlardan kalan ürünler ile değerlendirme yemeği yapmaya çalıştı. Dilara, oyun sırasında yaşadığı aksilik nedeniyle yemeğini yetiştiremedi. Yemeklerin tadımı sonrasında en iyi tabağı çıkaran Sergen, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MasterChef'in 16 Aralık Perşembe akşamında ekrana gelen 136. bölümde son olarak konsey oylaması ekrana geldi. Oylamada ismi en çok yazılan Eren, haftanın son eleme adayı oldu. Bu hafta eleme gecesinde Eren, Araz ve Mert, iki aşamalı oyundan geçecek. Şeflerin vereceği puanlar sonrasında yarışmaya veda eden isim belli olacak.