Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 16.11.2021

MasterChef Türkiye 15 Kasım 2021 | MasterChef'te elenenlerden ana kadro giren isimler kimler oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de elenen yarışmacılar arasında 2 kişi ana kadroya yeniden döndü. Her geçen gün heyecan seviyesinin giderek arttığı MasterChef Türkiye'de büyük sürprizler yaşanmaya devam ediyor. Şefler, yeni bir oyun düzenleyerek elenen yarışmacılar arasından 2 kişinin yeniden ana kadroya döneceğini belirtti ve yapılan yarışmalar sonunda ana kadroya yeniden giren 2 kişi belli oldu.Her bölümü farklı bir heyecan ve ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de elenen iki isim, yeniden ana kadroya girdi. MasterChef'te elenen yarışmacılar, iki turlu oyun sonrasında 11. ve 12. yarışmacı olarak Mavi takım ve Kırmızı takıma dahil oldu.

MASTERCHEF'TE ANA KADROYA KİMLER GİRDİ?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de on üçüncü hafta başladı. Son on arasına giren yarışmacılar, kaptanlık oyununda karşılaştı. Kaptanlık oyununu kazanan Eren, Mavi takım kaptanı olurken Kırmızı takım kaptanı olarak Dilara'yı seçti. İki takım kaptanının yaptığı seçimler ile yeni haftanın takım kadroları belirlendi.

MasterChef'in 15 Kasım Pazartesi bölümünde kaptanlık oyunu sonrasında elenen yarışmacıların ana kadroya girme mücadelesi ekrana geldi. Bu oyun iki turda yapıldı. İlk turda on yarışmacı, şeflerin istediği Şıhıl Mahşi isimli yemeği yapmaya çalıştı. Verilen sürenin bitiminde şefler, tadım yaptıkları tabaklardan üçünü seçti. Bu isimler Azize, Hamza ve Ateş'ti. Bu turda en başarılı tabağı çıkaran Azize, ana kadroya giren ilk isim oldu. Azize, yarışmadan elendikten bir gün sonra tekrar dahil olmayı başardı.

Ana kadroya girme oyunu ikinci turunda yarışmacılardan istenen yemek, şeflerin hazırladığı narenciyeli ördek göğsü oldu. Yarışmacılar, tüm hünerlerini sergiledi ve istenilen yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştılar. Süre sonunda şefler, sadece iki tabağın başarılı olduğunu açıkladı. Bu tabakların sahipleri Hamza ile Görkem idi. Bu turda en iyi yapan Görkem, MasterChef'te ana kadroya giren ikinci isim oldu. Ve Kırmızı takıma dahil oldu.