Yayınlanma Tarihi: 16.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 16.09.2021

MasterChef Türkiye 15 Eylül 2021 / İşte dokunulmazlık oyununu kazanan takım

TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de haftanın 2. dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler kazanan takımı belirleyecek tadımı yaptı ve kararlarını işte böyle açıkladı...Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için Tayland mutfağına ait yemekleri en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Kazanan takımı ise tatlı belirledi.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KAZANAN TAKIM

MasterChef Türkiye'de Mavi takım ile Kırmızı takım, ikinci dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. MasterChef'in 15 Eylül Çarşamba bölümünde dokunulmazlık oyunu menüsü Tayland mutfağı oldu. Yedi çeşit yemek için takımlara verilen süre bir saat oldu.

Mavi takım ile Kırmızı takım, ilk olarak yemekleri yapacak yarışmacıları belirledi. Sonrasında verilen sürede en iyi şekilde yapmak için tezgahlarının başına geçti. Süre bitiminde şefler, yemeklerin tadımını tek tek yaptı. Sonrasında aynı şekilde birer birer yemeklerde kazanan takımı açıkladı.

MasterChef 2021'de altı yemeğin açıklanması ile Kırmızı takım ve mavi takım 3-3 beraberliğe ulaştı. Açıklanacak son yemek mangolu puding idi. Bu yemeği kazanan dokunulmazlığı alacaktı. Nefeslerin tutulduğu bu anlarda şefler, kazanan takımı açıkladı. MasterChef'te yedi yemekten dördünde başarılı olan Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı. Yemeklere göre kazanan takım ise şöyle;

Tom Yum Soup - Mavi takım
Pad See Ew - Kırmızı takım
Tod Mun Pla - Mavi takım
Mangolu Hindistan cevizli puding - Mavi takım
Khao Pad Sapparot - Kırmızı takım
Massaman cury - Mavi takım
Pla Tod Kratiem - Kırmızı takım