Yayınlanma Tarihi: 16.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 16.09.2021

MasterChef Türkiye 15 Eylül 2021 / Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 2. haftanın 2. dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Peki oyunu kim kazandı? İşte oyunun en iyi tabağı...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu sonrasında bireysel dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımın altı yarışmacısı, siyah önlükleri ile bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Yarışmacılar arasında çekişmeli geçen oyunda gecenin en yaratıcı tabağını çıkaran isim, dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dördüncü hafta mücadelesi, ikinci dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Mavi takım ile Kırmızı takım, 15 Eylül 2021 tarihli MasterChef 68. Bölümde karşı karşıya geldi. Tayland mutfağı yemeklerinin yapıldığı dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Kıl payı dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi.   

MasterChef 2021’de bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak Kırmızı takımda Burcu ve Mustafa, eleme adayı oldukları için arkadaşlarını yukarıdan izledi. Yeni bölümde oynanan bireysel dokunulmazlık oyunu yemeği ise değerlendirme yemeği oldu. Oynanan oyunlar ve MasterClass sonrasında kalan ürünlerin verildiği yarışmacılardan bu ürünlerle yaratıcı bir tabak çıkarmaları istendi.

Yarışmacılara verilen ürünler ise lahana, yumurta, balık, pırasa, kök kereviz, portakal, mandalina, kumkat, yasmin pirinç, kuş üzümü, bulgur, dolmalık fıstık idi. Bu malzemelerle yapılacak yemek için 40 dakika süre verildi. Süre sonunda tadım yapan şefler, başarılı üç tabağı açıkladı. Safanur, Şükrü ve Emre finale kaldı. Safanur üçüncü, Şükrü ikinci olurken Emre, bireysel dokunulmazlığı kazandı.