Yayınlanma Tarihi: 15.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 15.09.2021

MasterChef Türkiye 14 Eylül 2021 / Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 4. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Peki oyunu kim kazandı? Yapılan tadım sonrası kazanan isim işte böyle açıklandı...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan, değişik tatlar ile tanıştıran MasterChef Türkiye'de dördüncü haftanın ilk takım oyunu bu akşam oynandı. Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda yedi çeşit pilav tarifinde karşılaştı. Düello şeklinde geçen oyunda kıyasıya mücadele yaşandı ve ilginç iddialar ortaya atıldı. Günün sonunda dokunulmazlığı kazanan takım Mavi takım oldu.

MasterChef Türkiye'nin 14 Eylül Salı tarihli bölümünde dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Yarışmacılardan bu oyunda istenen yemek, Danilo şefin imza tabağı olan Maritozzo Salato idi. Bu yemeğin tüm detaylarını ve püf noktalarını Danilo şef tek tek anlattı. Şefin tabağına en yakın tabağı yapmaları için yarışmacılara 50 dakika süre verdiler.

Sürenin bitiminde Şükrü, yemeği yetiştiremediğini söyledi. Bunun üzerine Mehmet şef ve Somer şef, yarışmacıların daha dikkatli olmaları ve şef tabaklarında daha ciddi olmaları gerektiği konusunda sert bir şekilde uyardı. Şeflerin tadım sonunda finalde Tunahan, Hasan ve Burcu'nun yaptığı yemekleri beğendiği açıkladı. Bu üç isim arasından ise en iyi tabağı çıkaran isim Hasan oldu ve bu sezon dördüncü kez bireysel dokunulmazlık oyununu kazanmış oldu.