Yayınlanma Tarihi: 14.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 14.09.2021

MasterChef Türkiye 14 Eylül 2021 / 1. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 4. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin kazanan takımı açıkladığı o anlar...TV8’in sevilen ve her bölümü büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. MasterChef’te dördüncü haftada kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım, farklı bir dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Düello şeklinde yapılan oyunda eşleşmeleri belirlemek ise düelloyu kazanan Dilara’nın takımına kazandırdığı avantaj oldu. Birer yarışmacının oyun dışında bırakıldığı dokunulmazlık oyununda kıyasıya mücadele sonrasında kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF’TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Heyecan ve lezzet mücadelesinin yaşandığı MasterChef Türkiye’de bu akşam 1. dokunulmazlık oyunu oynandı. Şefler, dokunulmazlık oyununda yedi çeşit pilav yapılacağını açıkladı. İlk olarak oyunda iki takımdan birer yarışmacının dışarıda bırakılması gerektiği söylendi. İki takımın kendi aralarında yaptıkları toplantı sonrasında Mavi takım Azize’yi, Kırmızı takım Tunahan’ı dışarıda kalan isimler olarak seçti.

MasterChef Türkiye’nin 14 Eylül Salı akşamı ekrana gelen 67. bölümünde dokunulmazlık oyununda ikinci sürpriz ise düellolar oldu. Düello şeklinde yapılacak oyunda eşleşmeleri kaptanlar düellosunu kazanan Dilara’nın yapacağı açıklandı. Bu avantajını iyi kullanmak isteyen Dilara, takımı ile yaptığı toplantı sonucunda eşleşmeleri açıkladı.

Dokunulmazlık oyununda yapılan eşleşmeleri sonrasında düellolar başladı. İlk turda karşılaşan isimler, arpa şehriyeli pilavda Eren ile Emre, domatesli pilavda Tahsin ile Burcu oldu. 30 dakikalık sürenin sonunda şefler, tadım yaptı ve değerlendirmeleri açıkladı. Buna göre iki düelloda kazanan Eren ile Tahsin, Mavi takımı 2-0 öne geçirdi.

Sonraki turda karşılaşan isimler Sergen – Şükrü ve Ateş – Safanur oldu. Bu yarışmacılara, meyhane pilavı ve patlıcanlı pilav için 30’ar dakika süre verildi. Süre bitiminde tadım yapan şefler, Sergen ve Safanur’un kazandığını açıkladı. Böylece mavi takım 3-1 skoru yakaladı.

Üçüncü düellolarda Dilara ve Hamza ile Mert ve Mustafa karşı karşıya geldi. Mert, Mustafa’yı ciğerli iç pilavda yenince Mavi takım, skoru 4-1 yaptı ve böylece haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazandı. Kaptanların karşılaştı mantarlı kaşarlı pilavda kazanan Hamza oldu.