Yayınlanma Tarihi: 15.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 15.10.2021

MasterChef Türkiye 14 Ekim 2021 | Haftanın 7. eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın son dukunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve böylece kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası yapılan oylama ile haftanın son eleme adayı belirlendi...TV8'in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de sekizinci haftanın dokunulmazlık mücadelesi sona erdi ve haftanın eleme adayları belli oldu. MasterChef'te bu hafta üç dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takım, haftayı 2-1 galip bitirdi. Diğer haftalardan farklı olarak yedi eleme adayı, elenmemek için mücadele edecek.

MASTERCHEF'TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'de sekizinci haftada Mavi takım kaptanı Tahsin, Kırmızı takım kaptanı Sergen oldu. on beş yarışmacının olduğu haftada mavi takım 8, kırmızı takım 7 kişilik ekiplerini oluşturdu. Kaptanlık oyunu sonrasında bazı yarışmacılar, yaptırım oyunu oynadı. Bu oyunda en başarısız yemeği yapan Mert, haftanın ilk eleme adayı oldu.

Birinci dokunulmazlık oyununda Ege mutfağı konulu yemekler yapıldı. Bu oyunu kazanan Kırmızı takım oldu. Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Tahsin, Rabia'yı ikinci eleme adayı seçti. Oylamada ise potaya giren Eren, üçüncü eleme adayı oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununda konsept döner idi. Dört çeşit döner üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda dokunulmazlığı yine Kırmızı takım kazandı. Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Emre, Pelin'i dördüncü eleme adayı gösterdi. Oylama sonucunda potaya giren Burcu, beşinci eleme adayı oldu.

MasterChef'te bu akşam son dokunulmazlık oyunu oynandı. Mardin'de yapılan oyunu kazanan Mavi takım oldu. Kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Dilara oldu ve Ateş'i altıncı eleme adayı gösterdi. Oylamada ise Milhan ile Safanur, aynı oy alınca eleme adayını Sergen belirledi. Kaptanın seçimi ile Milhan, yedinci eleme adayı oldu.