Yayınlanma Tarihi: 15.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 15.10.2021

MasterChef Türkiye 14 Ekim 2021 | Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın son dukunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve böylece kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. İşte oyunu kazanan yarışmacı...Her bölümü büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de bu akşam dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Gecenin en başarılı yemeğini yapan isim, dokunulmazlığı kazanarak son on dört arasına adını yazdırmayı başardı.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Mardin'de yapılan dokunulmazlık oyununu Mavi takım, 27'ye 8 gibi farklı bir skorla kazandı. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bir kez daha mutfağa girdi ve bireysel dokunulmazlık için mücadele etti.

MasterChef 2021'in 14 Ekim Perşembe bölümünde bireysel dokunulmazlık oyununda ana ürün olarak ayçiçek yağı verildi. Şefler, bu oyunda yarışmacılardan kızartma tekniğini kullanarak yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bunun için kırk dakika süre verildi.

Süre sonunda yarışmacılar, hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, tadım sonrasında yaptıkları değerlendirmeyi açıkladı. Buna göre üç başarılı isim öne çağrıldı. Bu yarışmacılar Dilara, Sergen, Safanur oldu.

Şefler, bireysel dokunulmazlık oyununda üçüncü olan ismin Safanur olduğunu açıkladı. Gecenin en iyi yemeğini yapan isim ise Dilara oldu ve bireysel dokunulmazlığı kazandı.