Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 13.09.2021

MasterChef Türkiye 13 Eylül 2021 / Kaptanlık oyununu kazanan isim belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 4. haftanın kaptanlık oyunu nefes kesen bir mücadeleye sahne olurken şefler kritik tadımı yaptı. Peki kaptanlık oyununu kim kazandı? İşte şeflerin mavi takım kaptanını açıkladığı o anlar...Heyecanın ve lezzetin birleştiği yarışma programı Masterchef Türkiye'de kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı belli oldu. MasterChef'te dördüncü haftanın ilk gününde yarışmacılar, mavi takım kaptanı olmak için kıyasıya mücadele etti. Şefler, gecenin en iyi künefesini yapan ve kaptanlık oyununu kazanan ismi açıkladı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef'in 13 Eylül Pazartesi bölümünde on altı yarışmacı arasında kaptanlık mücadelesi ekrana geldi. Şefler, yarışmacılardan kaptanlık oyununda künefe yapmalarını istedi.

MasterChef'te yeni hafta kaptanlık oyunu ile başladı. Danilo şef "Yemek Mehmet şefe benziyor" dedikten sonra yarışmacılardan ilginç benzetmeler geldi. Milhan, dışı sert ama içi yumuşak, künefe diyerek doğru tahmin yaptı. Ama bunun dışında pamuk şekeri, halka tatlı, lokum gibi benzetmeler yapıldı. Somer şefin, yarışmacılara yanına geçip "Elma şekeri" demesi izleyenleri güldürdü.

Bu haftanın mavi takım kaptanı olacak ismi belirleyecek yemeğin künefe olduğunu söyledi. Künefe yapmaları için yarışmacılara 30 dakika süre tanındı. Süre sonunda şefler, tadım yaptıkları yarışmacılardan hangilerini beğendiğini açıkladı. Bu yarışmacılar; Eren, Hasan, Emre, Sergen, Dilara, Tahsin, Azize idi.

MasterChef 2021'de kaptanlık oyununda finale kalan yedi isim arasında yapılan son değerlendirme ile kazanan belli oldu. Şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi künefesini yapan Burcu oldu ve kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı oldu.