Yayınlanma Tarihi: 14.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 14.09.2021

MasterChef Türkiye 13 Eylül 2021 / İşte düelloyu kazanan kaptan

MasterChef Türkiye 2021'de 4. haftanın kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı olan Dilara, kırmızı takım kaptanlığına Hamza'yı getirdi. İki kaptanın düellosu ise nefes kesti. İşte kazanan isim...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de yeni haftanın ilk bölümünde kaptanlık oyunu ile kaptanlar ve takım kadroları belli oldu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı MasterChef 66. bölümde finalde ise çok önemli bir kaptanlar düellosu ekrana geldi.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'nin 4. haftası, ilk olarak kaptanlık oyunu ekrana geldi. Yarışmacılar, mavi takım kaptanı olmak için en iyi künefeyi yapmak için mücadele etti. Rakiplerini geçerek kaptanlık oyununu kazanan Dilara oldu. Mavi takım kaptanı Dilara, Kırmızı takım kaptanı olarak Hamza'yı seçti. İki kaptanı seçimleri ile takım kadroları oluştu.

MasterChef'in 13 Eylül Pazartesi akşamı ekrana gelen bölümünde finalde kaptanlar düellosu oynandı. Şefler, düelloyu kazanan kaptanın takımının farklı ve büyük bir avantaja sahip olacağını açıkladı. Ayrıca, kaptanlar düellosunu kazanan kaptan ve takımı, Exxen Spor üyeliği kazanacak.

Kaptanlar düellosunda istenen yemek çiğ börek oldu. Fakat bu hafta düelloda farklı bir yol izlendi. Bunun için kaptanlara 10 dakika süre verildi. Bu süre içinde ilk olarak hamur ve iç malzeme hazırlandı. Sonra şefler, ilk çiğ börek için 15 dakika süre verdi. Süre sonunda yarışmacılar, hazırladıkları çiğ börekleri şeflere sundu. Bu şekilde beş tane çiğ börek hazırlanacak ve tek tek tadım yapılacak. Üç kez kazanan isim, düelloyu kazanmış olacaktı.  

Kaptanlar, hazırladıkları ilk çiğ böreklerini şeflerin beğenisine sundu. Tadım sonrasında ilk turda kazananın Dilara olduğu açıklandı. Sonrasında ikinci çiğ börek için yeniden tezgah başına geçildi ve kaptanlar, daha titiz çalışacak daha iyi çiğ börek yapmaya çalıştı. İkinci tadım sonrasında şeflerin kararı yine Dilara'nın kazandığı yönünde oldu. Üçüncü turda da kazanan yine Dilara olunca kaptanlar düellosunu kazanan isim belli oldu.