Yayınlanma Tarihi: 14.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 14.10.2021

MasterChef Türkiye 13 Ekim 2021 | Haftanın 5. eleme adayı belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın 2. dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazandı ve mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası yapılan oylamanın ardından haftanın 5. eleme adayı böyle belirlendi...TV8'in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de haftanın dördüncü ve beşinci eleme adayı bu akşam belli oldu. Mavi takım ile Kırmızı takım, ikinci dokunulmmazlık oyununda karşı karşılaştı. Kaybeden takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE ELEME ADAYI KİMLER OLDU?

Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan yarışma MasterChef Türkiye'de yeni haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Mavi takım ile Kırmızı takım, bir kez daha dokunulmazlık mücadelesi verdi. Şeflerin istediği döner çeşitlerini rakibine göre daha iyi yapan Kırmızı takım, 5-0 skorla dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, MasterChef'in 13 Ekim Çarşamba bölümününde bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Oyunda yarışmacılara diğer oyunlardan kalan ürünler verildi. Ve kırk dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Süre sonunda gecenin en iyi tabağını hazırlayan Emre, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MasterChef'te haftanın dördüncü eleme adayı, bireysel dokunulmazlığı kazanan Emre'nin potaya gönderdiği Pelin oldu. Sonrasında toplanan konseyde üç yarışmacı için oylar kullandı. Burcu ve Azize'nin aldığı oylar aynı çıkınca eleme adayını belirlemek kaptanı Tahsin'e kaldı.
Tahsin'in potaya göndermeyi seçtiği Burcu, haftanın beşinci eleme adayı oldu.

MasterChef'te ilk eleme adayı, ceza oyunu ile Mert olmuştu. İlk dokunulmazlık oyunu sonrasında ise ikinci eleme adayı Rabia, üçüncü eleme adayı ise Eren olmuştu.