Yayınlanma Tarihi: 13.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 13.12.2021

MasterChef Türkiye 13 Aralık 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de kaptanlık oyununun heyecanı yaşandı. Peki kaptanlık oyununu kim kazandı? Şefler yaptıkları tadımın ardından mavi takım kaptanı olmaya hak kazanan kişiyi işte böyle açıkladı...TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de yeni hafta kaptanlık oyunu ile başladı. Son sekize kalan yarışmacılar, MasterChef'te Mavi takım kaptanı olma mücadelesi verdi. Şeflerin istediği yemek güveç oldu. Gecenin en iyi güvecini yapan ismi, şeflerin tadımı ile belirlendi ve kaptanlık oyununu kazandı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de lezzet mücadelesi doludizgin devam ediyor. Yarışmanın on yedinci haftasına girilirken son sekiz kalan isimler belli oldu. Bu akşam, haftanın ilk gününde kaptanlık oyunu ekrana geldi.

MasterChef Türkiye'nin 13 Aralık 2021 tarihli yeni bölümünde kaptanlık oyunu için şeflerin istediği yemek güveç oldu. 133. bölümünde yemeğin hazırlanması için verilen süre ise bir saat idi. Yarışmacılar, güveç ve tırnak pide hazırlamak için kolları sıvadı. Ve tezgahlarının başına geçtiler.

Yarışmada altı aylık mücadele sonunda son sekize kalan yarışmacılar arasında kaptanlık oyunu kıran kırana geçti. Şefler, süre sonunda tadım yaptıkları güveçlerin hepsini beğendi. Fakat diğerlerine göre daha başarılı olan dört ismi öne çağırdılar. Bu isimler; Hasan, Tahsin, Burcu ve Sergen idi.

Kaptanlık oyunu finalinde şefler, gecenin en iyi yemeğini yaparak kaptanlık oyununu kazanan ismi açıkladı. MasterChef'in on yedinci haftasında rakiplerine göre daha iyi, daha lezzetli güveç yapan Burcu, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu.