Yayınlanma Tarihi: 12.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 12.10.2021

MasterChef Türkiye 12 Ekim 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 8. haftanın ilk dokunulmazlık oyununda Ege mutfağından yemekler yapıldı. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları tadım sonrası kararlarını işte böyle açıkladı...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu büyük heyecana neden oldu. Sekizinci haftada kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım, Ege mutfağı konseptli dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şeflerin oyun sırasında çaldığı korna ile takımların yerlerini değiştirmesi oyuna ayrı bir heyecan kattı.

MASTERCHEF'TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Sekizinci haftasında MasterChef 2021'de on beş yarışmacı kalmıştı. Kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım kaptanı Tahsin, Kırmızı takım kaptanı Sergen tarafından takımlar oluşturuldu. Seçime ilk başlayan Mavi takımda sekiz, Kırmızı takımda ise yedi yarışmacı vardı.

MasterChef'in 12 Ekim Salı akşamı ekrana gelen 89. bölümünde bu takımlar arasında ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Oyunda menüyü Ege Mutfağından lezzetli yemekler oluşturuyordu. Yedi çeşit yemek için verilen süre bir saat idi.

Oyun sırasında şefler, korna çalarak yarışmacıları durdurdu. Yarışmacıların şaşkınlığı, şeflerin takımların yerlerini değiştirmesi ile sona erdi. İki takımın yarışmacıları, yemekleri bırakılan yerden tamamlamaya devam etti. Şefler, kornaya bir kez daha basarak takımları eski yerlerine aldı.

Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Yedi çeşit yemeğin tadımı sonrasında şefler, kazanan takımı tek tek açıkladı. Buna göre Mavi takım, 4-3 skorla dokunulmazlığı kazanan takım oldu. Oyunda istenilen yemekler ve kazanan takımlar şöyle;

Zeytinyağlı fava – Mavi takım
Arapsaçı kavurması – Kırmızı takım
Sinkonta – Kırmızı takım
Girit kabağı dolması – Mavi takım
Sütlü balık – Kırmızı takım
Çöp şiş – Kırmızı takım
Şambali – Mavi takım