Yayınlanma Tarihi: 12.01.2022 | Değiştirme Tarihi: 12.01.2022

MasterChef Türkiye 11 Ocak 2022 | İşte sezonun ilk finalisti

MasterChef Türkiye 2021'de Tahsin, Hasan ve Eren sezonun ilk finalisti olmak için kıyasıya bir yarış içine girmişti. Peki sezonun ilk finalisti kim oldu? İşte son oyun sonrası şeflerin kararlarını açıkladığı anlar ve kazan isim...TV8'in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye'de ilk finalist bu akşam belli oldu. Eren, Tahsin ve Hasan, finale kalabilmek için kıyasıya mücadele etti. Konsepti kırmızı olan gecede yarışmacılar, kendi belirledikleri menüyü hazırladılar. Şeflerin kritik puanlaması ise ilk ikiye kalan yarışmacıyı belirledi.

MASTERCHEF'TE İLK FİNALİST KİM OLDU?

Sezon başından bu yana her bölümü TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de şampiyonluk adayı ilk isim bu akşam belli oldu. MasterChef'in 11 Ocak Salı bölümünde Tahsin, Eren ve Hasan karşı karşıya geldi. Üç oyunda yapılacak yemekleri yarışmacılar kendileri belirledi.

MasterChef'in 155. bölümünde finalisti belirleyecek menünün konsepti kırmızı idi. Yarışmacılar, kırmızı ürünler ağırlıklı olarak yapacakları tabakları, önceden planlayıp liste halinde şeflere sunmuşlardı. Bu akşam ise tasarladıkları bu yemekleri hayata geçirmeye çalıştılar.

İlk oyunda Tahsin, Hasan ve Eren'in gerisinde kaldı. Soğuk başlangıç yemeğinde Eren 25, Hasan 24, Tahsin 17 puan aldı. İkinci etapta ana yemekte Hasan 23, Eren 22, Tahsin 19 puan alabildi. Son oyunda tatlıda ise Eren 27, Tahsin 24, Hasan 21 puan aldı.

Gecenin sonunda üç yemeğin yapıldığı üç oyunda toplamda 74 puan toplayarak günün kazananı olan Eren, MasterChef'in ilk finalisti oldu.