Yayınlanma Tarihi: 11.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 11.11.2021

MasterChef Türkiye 11 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 12. haftanın son dokunulmazlık oyunu Mersin'de oynandı. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin oyları saydığı anlar ve oyunu kazanan takım...İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de üçüncü dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. Mersin'de kozlarını paylaşan Mavi takım ile Kırmızı takım arasında kıyasıya lezzet mücadelesi yaşandı. Yöresel yemeklerin yapıldığı gecede kazanan takımı, konukların verdiği oylar belirledi. Nefeslerin tutulduğu oyların sayımı sırasında kazanan takım, son üç oyda belli oldu.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

TV8 ekranlarından izleyicisi ile buluşan MasterChef Türkiye 2021'de on ikinci haftayı galip bitiren takım belli oldu. Haftanın son dokunulmazlık oyunu Mersin'de yapıldı. 3. dokunulmazlık oyununda beş çeşit yemek, sekiz misafire ikram edildi.

MasterChef Türkiye'de üçüncü dokunulmazlık oyununda bir saat süre verildi. Bu sürede yapılacak yemekler; Yüksük çorbası, Batırık, Etli gölevez, Vardabit paçası ve Mamul oldu. iki takım, yemekleri en iyi şekilde yapmak için tüm hünerlerini sergiledi.

Sürenin sonunda konuklara yemekler sırayla ikram edildi. Misafirler, tadım sonrasında beğendiği yemekler için oylarını kullandı. Oyların sayımı MasterChef Türkiye stüdyosunda yapıldı. Mavi takım, ilk iki yemek ile rakibi ile farkı açtı. Fakat Kırmızı takım, sonraki iki yemekte farkı kapatıp iki farkla öne geçmeyi başardı. Oyunu kazanan takımı, tatlı belirledi.

Tatlı için verilen oyların sayımı sırasında nefesler tutuldu. Her oyun açıklanması ile heyecan yükseldi. Mavi takım, son yemekte 7-1 gibi farklı bir şekilde kazandı. Böylece üçüncü dokunulmazlık oyunu 22-18 skorla sona erdi. Mavi takım, dokunulmazlığı kazanarak haftayı 2-1 galip bitirdi. Mavi takımda Tahsin, Safanur, Eren ve Hasan son ona kalmayı başaran isimler oldu.