Yayınlanma Tarihi: 11.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 11.10.2021

MasterChef Türkiye 11 Ekim 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 8. hafta heyecanı kaptanlık oyunu ile başladı. Peki kaptanlık oyununu kim kazandı? Şefler yaptıkları tadım sonrası mavi takım kaptanının ismini işte böyle açıkladı...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de sekizinci hafta kaptanlık mücadelesi ile başladı. MasterChef'te bu akşam on beş yarışmacı, Mavi takım kaptanı olmak için çalıştı. Kaptanlık oyunu yemeği lahmacun idi. Tüm hünerlerini, bilgilerini sergileyen yarışmacılardan altı tane lahmacunu hazırlayabilenlerin tadımı yapıldı. Şefler, bu akşam yemeği yetiştiremeyen yarışmacıları da sert bir şekilde uyardı ve cezasız kalmayacağını açıkladı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2021'de sekizinci hafta, geriye kalan on beş yarışmacı ile başladı. MasterChef'te yedeklerden gelen yarışmacı artık olmayacağı için ilk defa bir kişi eksik olarak bir hafta ekrana gelecek. 11 Ekim Pazartesi MasterChef 88. bölümde şefler, kaptanlık oyunu yemeğini lahmacun olarak belirledi. 45 dakika süre içinde yarışmacılar, altı tane lahmacun yapmak için tezgahlarının başına geçti ve mavi takım kaptanı olmak için çalıştı.

MasterChef'in yeni haftasında süre sonunda dokuz yarışmacı, altı adet lahmacun çıkarırken altı yarışmacı ise yetiştiremedi. Yemeği zamanında hazırlayamayan yarışmacılar değerlendirme dışında kaldı. Ayrıca şefler, bu yarışmacılara cezasız olmayacağını söyleyerek sert bir şekilde uyardı.

Şefler, kaptanlık oyununda yemeklerin tadımını yaptıktan sonra üç başarılı ismi öne çıkardı. Kaptanlık oyununda finale Azize, Burcu ve Tahsin oldu. Bu isimler arasından gecenin en başarılı lahmacununu yapan Tahsin, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu.