Yayınlanma Tarihi: 11.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 11.11.2021

MasterChef Türkiye 10 Kasım 2021 | Haftanın 3. ve 4. eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 12. haftanın 2. dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazanınca mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası haftanın 3. ve 4. eleme adayları belli oldu.Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam takımlar, bir kez daha karşılaştı ve ikinci dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Yedi çeşit yemeğin yapıldığı dokunulmazlık oyununda kazanan Kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım ise iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Dokunulmazlık oyununda yaşananlar, konseyde gün yüzüne çıktı ve sert tartışmalar yaşandı.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN 3. VE 4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

TV8 ekranlarından büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam 2. dokunulmazlık oyunu vardı. Mavi takım ve Kırmızı takım, yine karşılaştı ve dokunulmazlık mücadelesi devam etti. Oyunda şefler, yedi bölgeden yedi ayrı yöresel yemek yapmalarını istedi. Sürenin sonunda ilk olarak Mavi takımın tatlıda çift tadım kaşığı kullandığı tespit edildi ve o yemekleri tadılmadı. Sonrasında tadım sırasında deniz börülcesi salatasında iki takımın da tabağından kılçık çıktı. Bu yemek tamamen iptal oldu. Son olarak ise Kırmızı takım, Mavi takımı 4-2 yenerek dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacılarını bireysel dokunulmazlık oyunu bekliyordu. Mutfağa bir kez daha giren Mavi takımdan şeflerin istediği yemek, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününe özel yapılan bir yemekti. Üç şefin ortak tabağı olan “Sonsuzluk” yemeğine en yakın şekilde tamamlayan Eren, bireysel dokunulmazlığı kazandı. Eren, Dilara’yı potaya göndermeyi tercih etti. Böylece haftanın üçüncü eleme adayı Dilara oldu.

Son olarak ekrana gelen konseyde ise Mavi takım yarışmacıları arasında ciddi tartışmalar yaşandı. Oyun sırasında yaşadıkları olayları söyleyen yarışmacılar, birbirini suçladı. Safanur ve Pelin arasında ilk günden kalan tartışma, bu akşam da devam etti. Hasan ile tartışan Dilara, sonrasında Eren’le karşılıklı olarak atıştı. Oylama sonucunda adı en çok yazılan yarışmacı Pelin oldu. Ve MasterChef’te on ikinci haftanın dördüncü eleme adayı Pelin seçildi.