Yayınlanma Tarihi: 10.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 10.11.2021

MasterChef Türkiye 10 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 12. haftanın 2. dokunulmazlık oyunu nefse kesen bir mücadeleye sahne oldu. Peki dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte şeflerin tadım sonrası kararlarını açıkladıkları o anlar...İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Oyunda konsept yedi bölgeden yedi yemek idi. Mavi takım ve Kırmızı takım, ikinci takım oyununda karşılaştı. Sürprizlerin ve tartışmaların bolca yaşandığı oyunda kazanan takımı şeflerin tadımı belirledi.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye 2021'de Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha karşılaştı. İkinci dokunulmazlık oyunu menüsünde yedi bölgeden yedi yemek vardı. Bu yemeklerin yapılması için takımlara bir saat süre verdi.

Dokunulmazlık oyunu sırasında Kırmızı takımda Mert ile Araz arasında tartışma yaşandı. Yemeklerin dağıtımı sırasında ikili arasında anlaşmazlık yaşandı. Araz, Mert'e yemeklerin tek başına yapılamayacağını söyledi. Devamında Araz, verilen yemeği yapmaya başladı. Araz'ın Sergen'in yemeğine karışması üzerine Mert sinirlendi ve Araz'dan reçeteyi aldı ve sen otur dedi.

Sürenin bitimiyle yapılan yemekler şeflerin önüne getirildi. Tadım öncesinde Somer şef, bir takımın yaptığı bir yemekte çift tadım yapıldığını söyledi. Mavi takımda Hasan'ın tadım yaptıktan sonra kenara bıraktığı aynı kaşıkla Tahsin'in aynı yemeği karıştırdığı açıklandı. Bu yüzden Mavi takımın tatlısı değerlendirme dışında kaldı.

Sonrasında şefler, tadıma geçti. Tadım sırasında ise deniz börülcesi yemeğinde iki takımın yaptığı tabakta kılçık çıktı. Bu yüzden şefler, bu yemeklere de puan vermedi ve değerlendirme dışında bıraktı. Sonrasında tek tek açıklanan altı yemekte dört tanesini kazanan Kırmızı takım, 4-2 skorla dokunulmazlığı kazanmış oldu.