Yayınlanma Tarihi: 10.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 10.09.2021

MasterChef Türkiye 10 Eylül 2021 / Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 3. haftanın 3. dokunulmazlık oyununun heyecanı yaşandı. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte Cundalı özel konukların kullandığı oylar ve oyunu kazanan takım...TV8'in reyting rekorları kıran yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de heyecan dolu 3. dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. İlk defa şehir dışına çıkan MasterChef yarışmacıları, Ayvalık'ta dokunulmazlık mücadelesi verdi. Son dokunulmazlık oyununda kazanan takımı, sekiz misafirin verdiği oylar belirledi.

MASTERCHEF'TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2021'de haftanın son dokunulmazlık oyunu nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. MasterChef Türkiye'nin 10 Eylül Cuma tarihli bölümünde dokunulmazlık oyunu Ayvalık'ta yapıldı. 63. bölümde oynanan dokunulmazlık oyununda Hülya Avşar'ın her iki takıma yardım ettiği anlar ilgiyle izlendi.

MasterChef Türkiye yeni bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım yarışmacıları, şeflerin istediği yemekleri bir saat içinde yapmaya çalıştı. Beş çeşit yemek, verilen süre sonunda sekiz misafire ikram edildi. Yemeklerin tadımı sonrasında konuklar, beğendiği takıma oylarını kullandı.

Dokunulmazlık oyununda verilen oyların sayımı MasterChef Türkiye stüdyosunda yapıldı. Şefler, oyların sayımını tek tek yaptı. İki takım arasında başa baş bir mücadele vardı. Mavi takım, sübye beğendi yemeği ile, Kırmızı takım ise fırında mezgit yemeği ile farklı skorlar elde etti. İlk dört yemeğin sayımı sonucunda skorda 16-16 denge vardı.

Kazanan takımı belirleyecek ise lor tatlısı idi. Bu tatlı için verilen oylarda Mavi takım, 5-3 skoru yakaladı. Bunun sonucunda genel skorda 21-19'u elde eden Mavi takım, 3. dokunulmazlık oyununu kazandı.

Yemeklere göre oyların dağılımı

Kabak çiçeği dolması: 6-2 Kırmızı takım
Fırında mezgit: 6-2 Kırmızı takım
Sübye beğendi: 7-1 Mavi takım
Boşnak mantısı: 5-3 Mavi takım
Lor tatlısı: 5-3 Mavi takım