MasterChef Tunahan kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 yarışmacısı Tunahan Ak nereli?

MasterChef Tunahan, sevilen yarışmanın en çok merak edilen ve araştırılan ismi. Eleme turunda şeflerle yaptığı komik diyalog sonrasında tüm dikkatleri üzerine çeken Tunahan Ak, ana kadroda mücadelesini sürdürüyor. Hatırı sayılır takipçisi olan MasterChef Tunahan’ın Instagram hesabı da araştırılıyor. Peki, MasterChef Tunahan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 18:43
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 18:43
MasterChef Tunahan kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 yarışmacısı Tunahan Ak nereli?

İzlenme rekorları kıran ve ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de yarışmacıların hayat hikayeleri araştırılıyor. MasterChef Tunahan Ak, yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri. Yarışmada şeflerle yaşadığı ve herkesi kırıp geçiren diyalogla hafızalarda yer alan MasterChef Tunahan, ana kadroya girdikten sonra iddiasını sürdüyor. İzleyiciler, MasterChef Tunahan kimdir, kaç yaşında, nereli merak ediyor. İşte genç yarışmacı hakkındaki bilgiler...

MASTERCHEF TUNAHAN AK KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 ana kadrosuna giren Tunahan Ak, 20 yaşında ve aslen Bulgaristan göçmeni olup kütük olarak Bursalı. İzmit doğumlu olan Tunahan Ak, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Hayatında bir değişiklik olsun istediğini ve MasterChef Türkiye’ye katılmanın da iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

14 yaşına kadar İzmit’te ailesiyle beraber yaşadı. Aşçılık lisesi mezunu olan Tunahan Ak, Bolu’da 4 sene yatılı okumuş. İki senedir İstanbul’da yaşayan Tunahan Ak, bir yıldır Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalışıyor.

Lise zamanı Müjdat gezen sanat merkezinde tiyatro eğitimi alıp sonrasında Kadıköy craft tiyatro da bir oyunculuk atölyesinde eğitim aldım. Üniversiteye hazırlanırken bir TV programına (MasterChef) katılıp hayatımın yönünü değiştirdiğini belirtiyor.

ELEME TURUNDA HERKESİ GÜLDÜREN DİYALOG

Tunahan Ak ile şefler arasındaki diyaloglar, izleyenleri kahkahaya boğdu. Mehmet şefin “Eti nasıl pişirmek istedin?” sorusuna “Tavada” şeklinde cevap vermesi Danilo şef ve Somer şefi çok güldürdü. Mehmet şef, derece olarak demek istiyorum deyince Tunahan’ın 60 derece cevabı iki şefe kahkaha attırdı. Mehmet şef, bu cevaplar karşısında “Kamera şakası falan değilsin dimi” diyerek tepki verdi.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef Türkiye izleyicileri, ana kadroya giren Tunahan Ak’ın Instagram hesabı başta olmak üzere sosyal medya hesaplarını merak ediyor. “ttunahanak” kullanıcı adıyla Instagram’da yer alan Tunahan Ak’ın şu an 243 bin takipçisi var.

ANA KADRO YOLCULUĞU

Tunahan Ak, ilk eleme turunda tatlı patates yatağında bonfile yemeği ile şeflerden iki evet aldı. Somer şefin hayır dediği Tunahan Ak, sonraki tura geçmeyi başardı.

MasterChef Türkiye’de üçlü düelloda Mehmet Şef’in imza yemeği olan ciğerli taze kabak çorbasının istendiği yarışmacılar Azadeh, Tunahan ve Mehmet, verilen sürede en iyi çorbayı yapabilmek için mücadele verdi. Turu geçen yarışmacı Tunahan Ak oldu.

Final turunda ilk grubun beşinci gününde yarışmacılardan istenen yemek basmati pilav ile birlikte Tayland usulü köri soslu ördek yapmaları istendi. Tunahan Ak ile turu geçenler Ateş, Mete, Umutcan, Sergen oldu. Yaratıcılık oyununda verilen ana malzeme barbunya oldu. Bu bölümde en iyi tabağı çıkarıp ana kadroya giren beşinci isim Tunahan Ak oldu.