MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020 Serhat Doğramacı aslen nereli?

Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye’nin 2020 sezonunda şampiyon oldu. Eleme turlarında “çok kolay şampiyon olacağım” sözleri ile dikkatleri çeken MasterChef Serhat, bu akşam yarışmaya konuk oldu. Peki, MasterChef Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Serhat Doğramacı biyografisi…

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2021 21:49
Değiştirme Tarihi: 18.09.2021 22:01
MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020 Serhat Doğramacı aslen nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de günün konuklarından biri de geçen sezonun şampiyonu Serhat Doğramacı. Geçen sezon yarışmaya katılış hikayesi ve eleme turunda söylediği sözler ile dikkatleri çeken MasterChef Serhat, sezonu birincilikle tamamlamayı başardı. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler…

SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşında olan Serhat Doğramacı yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Serhat Doğramacı yaklaşık 9-10 senedir aşçılık yapıyor. Amerika ve Almanya’da çalışan MasterChef’in iddialı isimlerinden Serhat Doğramacı, Selim Paşa Lisesi Turizm Otelcilik bölümünde okudu. Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık bölümünde eğitimini sürdüren yarışmacı, ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa kazanmıştır. 

Kendisiyle ilgili sorulara Instagram hesabından yanıt veren Serhat, bir takipçisinin "Aslen nerelisin? Soyadının kaynağı neresi?" sorusuna; "Babam Kerkükte doğmuş, anneannem Yugoslav göçmeni. Ben İstanbulluyum. Soyadımın kaynağı İhsan Doğramacı." yanıtını vermişti.

Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söylemektedir. Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalışarak iş tecrübelerine bir yenisini eklemiştir.

İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimlerden biriydi.

YARIŞMANIN BAŞINDA SÖYLEDİĞİ SÖZLERLE GÜNDEM OLMUŞTU

MasterChef Serhat'ın şampiyon olduktan sonra elemelerde yaptığı konuşma tekrar sosyal medyada gündem oldu. 'Basit bir şekilde birinci olacağını' söyleyen Serhat, "Rakiplerimi eleyerek, hepsini eleyeceğim. Ben birinci olacağım çünkü" ifadelerini kullanmıştı. Serhat Doğramacı, kupayı kaldırdıktan saatler sonra Instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza atarken, yarışmanın ilk gününden beri ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef şampiyonu Serhat Doğramacı, Instagram’da dogramaciserhat kullanıcı adıyla yer alıyor. Hesabından gastronomi ile ilgili bilgiler ve yemek tarifleri paylaşan Serhat’ın şu an 304 bin takipçisi bulunuyor.