MasterChef Sergen kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021 yarışmacısı Sergen Özen hakkındaki bilgiler

MasterChef Sergen kimdir merak ediliyor. Sevilen yarışmada bu haftanın ilk bireysel dokunulmazlığını kazanan MasterChef Sergen oldu. Yarışmada sempatik tavırları, Trakyalı şivesi ile dikkat çeken Sergen Özen hakkındaki bilgiler araştırılıyor. Peki, MasterChef Sergen kaç yaşında, aslen nereli? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2021 23:42
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 23:42
MasterChef Sergen kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021 yarışmacısı Sergen Özen hakkındaki bilgiler

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’nin dikkat çeken yarışmacılarından Sergen Özen, başarılı yemekleri ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Bu akşam, dokunulmazlık oyununda gecenin en iyi tabağını çıkaran MasterChef Sergen, bireysel dokunulmazlık oyununu da kazanmayı başardı. Peki, MasterChef Sergen kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MASTERCHEF SERGEN ÖZEN KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Sergen Özen, 27 Temmuz 1996 tarihinde Tekirdağ'da doğdu. Aslen Tekirdağlı olan Sergen Özen, geçen sene de yarışmaya katılmış fakat eleme turunda yemeğin sosunu katmayı unutması nedeniyle elenmişti. Aşçılık mesleğine Tekirdağ Turizm Otelcilik Lisesinde başlayan, sonrasında Pamukkale Üniversitesinde aşçılık bölümü okuyan Sergen Özen, dokuz senedir aşçılık yapıyor. Köftecilik üzerine dükkanı olan yarışmacı, geçen sezon yaptığı hatayı yapmayacağını ve yarım kalan hesabı kapatmaya geldiğini belirtti.

Bugüne kadar yaptığı yemekler sayesinde ödüller de almıştır. İstanbul’daki gastronomi yarışmasında üçüncülüğü bulunmaktadır. Ayrıca Alanya Altın Kepçe’de birincilik elde etmiştir. Balık tutmayı çok seviyor ve yaklaşık on yıldır aşçılık yapıyor.

 

MasterChef Sergen Özen, ilerideki büyük hedeflerinden birisini Miami'ye Tekirdağ Köftecisi açmak ve bu köfteci dükkanı zinciri oluşturmak olduğunu belirtti.

 

SERGEN ÖZEN’İN INSTAGRAM HESABI

 

MasterChef Türkiye takipçileri, yarışmacıların hayatları ile birlikte sosyal medya hesaplarını araştırıyor ve yarışmacılara oradan destek oluyorlar. Yedek yarışmacıların arasından kadroya 16. isim olarak dahil olan MasterChef Sergen Özen, Instagram’da “sergenozn” kullanıcı adıyla yer alıyor. Şu an 95 bin takipçisi bulunuyor.

ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

 

Demi glace sosu ile mantarlı kuzu yemeği ile şeflerin karşısına çıkan Sergen Özen, bu sefer üç şeften evet oyu alarak sonraki tura geçmeyi başardı. İkinci tur olan üçlü düello turunda Yasemin Müşerref Aksoy ve Görkem Demiral ile yarışmıştır. Şefler, yarışmacılardan Fransız usulü soğan çorbası hazırlamalarını istemiştir. Verilen süre sonunda rakiplerini geride bırakarak Masterchef yolculuğuna devam eden ve bir üst tura çıkmaya hak kazanan kişi, Görkem Demiral olmuştu.

Düellolarda elenen Sergen Özen, yarışmada bu sene getirilen kurala göre Danilo Zanna tarafından final turuna çıkarıldı. Final turunda Sergen, her gün iki oyunda oynamayı başardı. Fakat bir türlü ana kadroya giremedi. Yedek yarışmacı seçildiği gün de iki oyun da yer alan Sergen, 16. Yarışmacının seçileceği gün de iki oyunda da yer almayı başardı. 16 kez oyuna giren, on altı yemek hazırlayan Sergen, sonunda ana kadroya girmeyi başardı. İlk oyunda dalyan köfteyi en iyi hazırlayan yedi yarışmacı arasında olan Sergen Özen, yaratıcılık oyununda şeflerin beğenisini kazandı ve ismi yazılı önlüğü alarak MasterChef 2021 ana kadrosuna giren 16. yarışmacı oldu.