MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? MasterChef 2021 Safanur Bol hakkındaki bilgiler

MasterChef Safanur, yarışmada en çok dikkat çeken isimlerden. Yarışma tüm heyecanıyla sürerken MasterChef Safanur, on üçüncü haftada son on iki isim arasında yer alıyor. Peki, MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, nereli? Instagram hesabı nedir? MasterChef Safanur Bol hakkındaki bilgiler...

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 17:58
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 17:58
MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? MasterChef 2021 Safanur Bol hakkındaki bilgiler

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de lezzet mücadelesi devam ediyor. On üçüncü haftaya kadar mücadelesini sürdüren MasterChef Safanur'a dar bilgiler merak ediliyor. İlgiyle takip edilen yarışma ile birlikte MasterChef 2021 yarışmacıları sorgulanması devam ediliyor. İşte, MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, aslen nereli sorularının cevapları ve yarışmacı hakkında merak edilenler...

MASTERCHEF SAFANUR BOL KİMDİR?

Safanur Bol, 19 Ağustos 1998 yılında Bursa Gemlik'te doğdu. 23 yaşında olan yarışmacının kendisinden büyük 2 kardeşi var. Safanur Bol, liseye kadar olan eğitimini Bursa'da tamamladı. İzmir'de tam burslu üniversite kazanan MasterChef Safanur, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 6 yıldır İzmir'de hayatını devam ettiren Safanur, ayrıca Ege Üniversitesi'nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üzerine Yüksek Lisans yapmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mutfağın kendisi için sadece bir meslekten öte olduğunu ve hayatı boyunca sıkılmadan, başarılı olmak için çabalayabileceği bir uğraş olduğunu ifade eden Safanur Bol, her gün, bir önceki güne göre iyi olmak adına çalışmayı amaçladığını söylüyor. Safanur, mezun olana kadar tecrübelerini ve gelişimini artırmak istediğini vurgulamaktadır.

SAFANUR BOL KARİYERİ

MasterChef Safanur Bol, genç yaşına rağmen dikkat çeken bir kariyere de sahip olmuştur. Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Michelin yıldızlı La Mere Brazier'de stajyer olarak çalışan Safanur hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok restoranda çalışmıştır. Safanur Bol şu an, İzmir'de bir pastanenin şefi olarak kariyerini sürdürmektedir.

2016 yılında üniversiteye başladığı günden beri zorunlu stajları haricinde, kendini geliştirmek ve teorik bilgilerini pratikte de uygulamak için çeşitli yerlerde çalıştığını söyleyen Safanur Bol, dedesinin Gemlik'te esnaf lokantası olduğunu ancak onu hiç tanıyamadığını ifade etmektedir.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF SAFANUR INSTAGRAM HESABI

MasterChef'te mücadelesini sürdüren Safanur Bol, Instagram'da safanurbol kullanıcı adıyla yer alıyor. MasterChef yarışmacısının şu an itibariyle 40 bin takipçisi bulunmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.

SAFANUR ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

MasterChef 2021'de 14. yarışmacı olarak isminin yazılı olduğu önlüğü alan Safanur Bol, ilk turda yaptığı yemekle üç şeften de evet almayı ve üçlü düellolarda yer almaya hak kazanmıştı. Burada Bahriyet Delibalta ve Azize Karaköse ile karşı karşıya gelen MasterChef Safanur, rakiplerine göre pastırmalı humusu daha iyi yaparak final turuna yani üçüncü tura çıkmayı bilmişti.

Final turunda da üçüncü grupta yer alan MasterChef Safanur, 18 Ağustos günü ekranlara gelen MasterChef yeni bölümünde sac tava ve şehriyeli pilav ile yaratıcılık oyununa kaldı ve bu bölümde ana ürünün patlıcan olarak belirlendiği tabakla diğer 5 yarışmacıdan daha başarılı olmuş ve kadroya girmiştir.