MasterChef Safanur Bol kimdir? MasterChef 2021 ikinci eleme adayı Safanur Bol kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de haftanın ikinci eleme adayı Safanur Bol oldu. Yarışmada ana kadroya 14. sıradan giren Safanur Bol, dikkat çeken isimlerden birisi. Başarılı tabaklar çıkaran Safanur, kaptan olduğu haftada eleme potasına girdi. Peki, MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2021 00:38
Değiştirme Tarihi: 09.09.2021 00:38
MasterChef Safanur Bol kimdir? MasterChef 2021 ikinci eleme adayı Safanur Bol kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de takımların mücadelesi yeni hafta ile birlikte devam ediyor. Bu akşam ilk takım oyunu sonrasında dokunulmazlığı kaybeden takımdan iki eleme adayı belirlendi. İkinci eleme adayı olan MasterChef Safanur, eleme adayı olması sonrasında araştırılmaya başlandı. İşte MasterChef Safanur Bol hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF SAFANUR BOL KİMDİR?

MasterChef Safanur Bol, 19 Ağustos 1998 tarihinde Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdu. Üç çocuklu bir ailenin son çocuğu olan Safanur, ilk-orta ve lise öğrenimimi Gemlik’te tamamladı. Sonrasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak sanatları ve yönetimi bölümünü tam burslu kazandı. Altı senedir İzmir’de yaşayan Safanur Bol, şu sıralarda Ege üniversitesinde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üstüne yüksek lisans yapıyor.

Michelin yıldızlı La Mere Brazier gibi çok sayıda yerde, hem yurt içinde hem de yurt dışında staj yapmış ve çalışmıştır.

Yakın zamanda ailesi ve arkadaşlarının tavsiyesi ile MasterChef 2021 Türkiye yarışmasına İzmir’den katılmıştır.

ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Birinci turda yaptığı yemekle bir üst tur olan üçlü düello turuna çıkmayı başarmıştır. Üçlü düello turunda Bahriye Delibalta ve Azize Karaköse ile yarışmıştır. En başarılı pastırmalı humus yemeğini yaparak bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. Final turunda üçüncü grupta yer alan Safanur Bol, dördüncü günde sac tava ve şehriyeli pilav yemeği ile yaratıcılık oyununa kaldı. Bu bölümde ana ürün patlıcan ile diğer beş yarışmacıya göre daha yaratıcı bir tabak hazırladı. Ve ismi yazılı önlüğü alarak ana kadroya girmeyi başardı.

HERKESE VE HER ŞEYE RAĞMEN MUTFAK!

MasterChef Safanur Bol, kendisini şu sözlerle anlatıyor;

 “Herkese ve her şeye rağmen mutfak!” diyerek çıktığım bu yol; benim için yalnızca bir meslek olmaktan öte ve hayatım boyunca sıkılmadan hep daha başarılı olmak için çabalayabileceğim bir uğraş.

Her gün bir önceki günden daha iyi olmak için çalışmayı amaç edinirim.

2016 Eylül ayında okula başladığım günden beri zorunlu stajlarımın haricinde kendimi geliştirmek ve teorik bilgilerimi pratikte uygulamak adına çeşitli yerlerde çalıştım.

Hedefim mezun olana kadar tecrübelerimi çoğaltmak ve mesleki gelişimimi hızlandırmak.”