MasterChef Rıfat kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021’e konuk olan Rıfat Yurttaş hakkındaki bilgiler

Rıfat Yurttaş, MasterChef 2019 sezonunda dikkat çeken yarışmacılardan birisi idi. Renkli kıyafetleri ile akıllarda yer tutan MasterChef Rıfat, altıncı olmuştu. Bu akşam, MasterChef 2021’e konuk olan Rıfat Yurttaş hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Rıfat Yurttaş kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2021 21:52
Değiştirme Tarihi: 18.09.2021 22:02
MasterChef Rıfat kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021’e konuk olan Rıfat Yurttaş hakkındaki bilgiler

Sevilen yarışma MasterChef 2021’e bu akşam konuk olan eski yarışmacılardan biri de Rıfat Yurttaş. MasterChef 2019 sezonuna başarılı performansı, farklı giyimi ile damgasını vuran Rıfat Yurttaş, sezonu da altıncı olarak tamamlamıştı. MasterChef Rıfat kimdir, kaç yaşında, nereli merak ediliyor. İşte Rıfat Yurttaş’a dair merak edilenler…

MASTERCHEF RIFAT YURTTAŞ KİMDİR?

Rıfat Yurttaş, 1992 doğumludur. İzmir Çeşmeli olan genç yarışmacı, küçüklüğünden beri yemek yapmaya merak duymuş. Ailesi tarafından bu merakı garipsenen Rıfat, üniversite hayatına kadar amatörce bu ilgisini geliştirmeye çalışmış.

Hukuk Fakültesini kazanan MasterChef Rıfat, gizlice gastronomi bölümü mülakatlarına kaydını yaptırdı. Böylece amatör olarak sürdürdüğü yemek yapma merakını, İzmir ekonomi üniversitesi mutfak sanatları ve yönetimi bölümü ile akademik seviyeye çıkarmış oldu. Okul sürecinde Michelin yıldızlı şeflerinden eğitim alan yarışmacı, Türkiye'nin en iyi restoranları ve otellerinde staj yaparak deneyim kazandı.

Genç aşçı, üniversite mezuniyeti sonrasında ustalık ve usta öğreticilik belgelerini aldı. Meslek edindirme kurslarında eğitmen şef olarak yüzlerce aşçı yetiştirdi ve işlere yerleştirdi. Sağlıklı beslenme ve zeytinyağlılara kayan ilgisi neticesinde beslenme koçluğu yapmaya, glutensiz ve laktozsuz yemekler üretmeye, satmaya ve workshoplar düzenlemeye başladı.

Fakat Rıfat kendisini daha çok geliştirmek istiyordu. Bu yüzden MasterChef Türkiye yarışmasına katılmaya karar verdi. Böylece kendini hem geliştirme hem de yemek ve hayat tarzını herkese duyurma imkanı buldu.

İZMİR’DE PASTACILIK YAPTI

Rıfat Yurttaş, baba mesleği fırıncılığın yanında pastacılığı da öğrendi. Çeşme’de bir dönem tatlı da yapan Yurttaş, özel bir pastanede yaptığı tatlılarla adından söz ettirmişti. O dönem bir haber ajansına verdiği demeçte; ilk stajını yaptığı mutfaklardaki çalışanların eksikliklerini kendi mutfağında barındırmayacağı konusunda söz verdiğini anlatan Yurttaş, ailesinin de desteğiyle pasta işini daha da geliştirmeyi hedeflediğini söylemişti.

RIFAT YURTTAŞ'IN MASTERCHEF HEDEFİ

Rıfat Yurttaş, "Şimdi bu yolda emin adımlarla, kendime güvenerek, değerlerimden ödün vermeden, değişime açık, arzulu bir şekilde ilerlemek ve MasterChef Türkiye şampiyonu olmak için hiç olmadığım kadar hazırım. Rekabet bağımlısı olarak, yarış başlasın!" diyor.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Rıfat Yurttaş, Instagram’da “rifatyurttas” kullanıcı adıyla yer alıyor. 104 bin takipçisi olan MasterChef Rıfat, takipçilerine birbirinden renkli paylaşımlar yapıyor.