MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında? MasterChef Türkiye 2020 çeyrek finalisti Özgül Coşar nereli?

Özgül Coşar, bu akşam yarışmaya MasterChef 2021 yeni bölüme konuk olarak katıldı. Geçen sezon çeyrek finale kalmayı başaran ve sezonu dördüncü olarak tamamlayan MasterChef Özgül’e dair bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2021 21:49
Değiştirme Tarihi: 18.09.2021 22:01
MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında? MasterChef Türkiye 2020 çeyrek finalisti Özgül Coşar nereli?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam eski yarışmacılar konuk oldu. Bu yarışmacılardan biri de geçen sezonun dördüncüsü Özgül Coşar. Başarılı performansını çeyrek finale kadar sürdüren MasterChef Özgül’ün hayat hikayesi, yarışmaya konuk olması ile yine gündeme geldi. İşte MasterChef Özgül Coşar hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

INSTAGRAM HESABI

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor. Şu an 175 bin takipçisi bulunan Özgül Coşar’ın Instagram hesabı ise şöyle; https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr