MasterChef Mustafa kimdir, kaç yaşında? 2. eleme adayı olan MasterChef Mustafa Ozan nereli?

MasterChef Mustafa, haftanın ikinci eleme adayı oldu. Sevilen yarışmada bu akşam dokunulmazlığı kaybeden takımda eleme potasına giren ikinci isim MasterChef Mustafa oldu. Yedekler arasından ana kadroya katılmayı başaran Mustafa Ozan kimdir merak ediliyor. Peki, MasterChef Mustafa kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2021 00:40
Değiştirme Tarihi: 15.09.2021 00:40
MasterChef Mustafa kimdir, kaç yaşında? 2. eleme adayı olan MasterChef Mustafa Ozan nereli?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayları belli oldu. MasterChef Mustafa, haftanın ikinci eleme adayı oldu. Yarışmada yedekler arasında turu geçerek geçen hafta ana kadroya giren Mustafa Ozan, sessiz ve sakin tavırlarıyla dikkat çekiyor. Peki, MasterChef Mustafa kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef Mustafa Ozan hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF MUSTAFA OZAN KİMDİR?

10 Nisan 1996’da İstanbul Bakırköy’de doğdu. İki farklı lisede bulunduktan sonra Bakırköy Lisesi’nden mezun oldu. 2015’te Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Aşçılık bölümüne girdi. Üniversite yıllarında birçok balık restoranında çalışma fırsatı buldu.

Mezun olduktan sonra İstanbul’da beş yıldızlı oteller ve restoranlarda mesleki tecrübesini pekiştirdi. 2018’de D Maris Bay Peninsula’da çalıştıktan sonra İstanbul'a döndü.

Genç yaşta dünyaca kabul görmüş birçok şefle aynı mutfakta yemek pişirme şansına sahip olan Ozan, 2018’den beri Ulus 29 Restaurant’ta kısım şefi pozisyonunda mesleğini icra etmektedir.

Dalgıçlık, doğa yürüyüşü ve skydiving gibi aktif hobileri ve tutkuları vardır.

FİNALE NASIL KALDI?

Mustafa Ozan MasterChef’in birinci turunda bezelye püresi ve taneleri eşliğinde tarhana soslu levrek yapmıştı. Doğal olan her şeyi pişirmeyi çok seven MasterChef Mustafa, 3 evet alarak bir üst tura çıkmayı başarmıştı.

Üçlü düello turunda ise Emre Büber ve Mert Özen ile karşılaştı. Yarışmacılardan etli yaprak sarması hazırlamaları istendi. Şeflerin verdiği ortak karar ile Masterchef tarihinde bir ilk gerçekleşti.

Şefler, Emre Büber ve Mustafa Ozan’ın bir üst tura birlikte aynı anda geçmesine karar verdi.

Final turunda ana kadroya giremeyen Mustafa Ozan, yedek yarışmacılar arasına girdi. Ana kadroya girecek ismi belirleyecek oyunda ilk turda yarışmacılardan istenen yemek Viyana şinitzel idi. Bu yemeği başarılı yapan Berk, Azize, Ateş, Mustafa, Rabia ikinci tura geçti. Bu turda ana ürün olarak rezene verilen yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Şefler, gecenin en başarılı tabağını hazırlayan Mustafa’nın ana kadroya girdiğini açıkladı.