MasterChef Milhan kimdir? MasterChef 2021 Milhan Erdem kaç yaşında, aslen nereli?

Milhan Erdem, MasterChef Türkiye’nin merak edilen yarışmacılarından birisi. MasterChef 2021 yarışmacılardan Milhan Erdem, genç yaşında birçok başarı sığdırmış, yaptığı yemekler ile altın madalya ve kupa kazandı. Peki, MasterChef Milhan Erdem kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2021 20:31
Değiştirme Tarihi: 06.09.2021 20:31
MasterChef Milhan kimdir? MasterChef 2021 Milhan Erdem kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef Türkiye ana kadrosuna giren yarışmacılar hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Yarışmada mücadele tüm hızıyla sürüyor. MasterChef Milhan, yarışmada adında çokça söz ettiren bir yarışmacı. Samimi tavırları ve yaptığı yemekler ile dikkat çeken Milhan Erdem, bu akşam dans performansıyla MasterChef Türkiye gündemine oturdu. Peki, MasterChef Milhan Erdem kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF MİLHAN ERDEM KİMDİR?

MasterChef Türkiye Milhan Erdem, 2001 yılında hayata gözlerini açtı. 20 yaşındaki genç isim, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Ancak kariyer hayatı nedeniyle İstanbul’a taşındı ve yaşamını İstanbul’da devam ettiriyor.

Genç yaşına ragmen önemli başarılara imza atmış bir isim olan Milhan Erdem, doğup büyüdüğü topraklarda eğitim hayatına başladı. İlerleyen yıllarda yine Kütahya’da bulunan Yoncalı Otelcilik ve Turizm Lisesi’nden mezun oldu. Erdem’in asıl hikayesi ise bu mezuniyetten sonra başladı.

Hem ulusal hem de uluslararası birçok yarışmaya katılan Milhan Erdem, katıldığı tüm bu yarışmalarda dereceler elde etti. Çünkü yemek yapmaya ve aşçılık mesleğine aşıktı. Bu aşkla ‘Yılın Altın Genç Şefi’ ödülünü bile almaya hak kazandı. Takvim yaprakları 2019’u gösteriyordu. Antalya EXPO’daki yarışmaya katılmaya karar verdi Erdem. Tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra katıldığı yarışmada ‘Yılın Altın Genç Şefi’ ödülüne layık görüldü. Bir altın madalya kupa alarak lise hayatının jübile yarışmasını yaptığını söyleyen MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in gerçek meslek hayatı da bu tarihten sonra başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Genç yaşında Antalya, Marmaris ve Almanya’da stajlarını tamamladı ve hayallerinden bir an olsun vazgeçmedi. Bu hayaller onu Kırgızistan’a kadar götürdü. Davetli aşçı olarak gittiği Kırgızistan’da halka, Türk mutfağının eşsiz yemeklerini tanıtma fırsatı buldu.

Kırgızistan’da Türk yemeklerini tanıttıktan sonra ülkesine döndü ve Nişantaşı’ndaki Lübnan mutfağında hünerlerini sergilemeye devam etti. Burada yaklaşık 1 sene çalışan Erdem, son olarak MasterChef programına başvurdu ve adım adım ana kadroya kadar gelmeyi başardı.

MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in Instagram hesabı

Instagram’da ‘milhanerdemm’ kullanıcı adıyla yer alan genç yarışmacının, söz konusu mecrada 18 bin 600 takipçisi bulunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.