MasterChef İbrahim Cingözler kimdir? MasterChef 2021 ana kadrosuna giren İbrahim Cingözler kaç yaşında, nereli

MasterChef İbrahim Cingözler kimdir merak ediliyor. Büyük ilgiyle izlenen MasterChef 2021’de ana kadroya giren isim İbrahim Cingözler oldu. Bu akşam, rakiplerini geride bırakan ve daha iyi tabak çıkaran yarışmacı, ismi yazılı önlüğü almayı başardı. Peki, MasterChef İbrahim Cingözler kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2021 00:19
Değiştirme Tarihi: 05.08.2021 00:19
MasterChef İbrahim Cingözler kimdir? MasterChef 2021 ana kadrosuna giren İbrahim Cingözler kaç yaşında, nereli

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam ana kadroya giren isim İbrahim Cingözler oldu. Bu akşam, MasterChef 2021 final turunda ilk grupta yer alan başarılı yarışmacı, arkadaşlarından daha iyi tabaklar çıkarak ana kadroya giren dördüncü isim oldu. Final turunu kazanmasıyla MasterChef İbrahim Cingözler kimdir, kaç yaşında, nereli araştırılmaya başlandı. İbrahim Cingözler hakkındaki bilgiler haberimizde.

MASTERCHEF İBRAHİM CİNGÖZLER KİMDİR?

Aslen Adanalı olan İbrahim Cingözler 25 yaşında ve yarışmaya Bodrum’dan katılıyor. Bir arkadaşının yoğun ısrarı üzerine MasterChef’e katılmış. Üniversiteye kadar Adana’da yaşantısını sürdürmüştür. Çok farklı mutfaklarda çalışan yarışmacı Adana’da da üç yıl boyunca çalışmıştır ve yörenin neredeyse tüm yemeklerine hakimdir.
İyi bir şef olduğunu ancak yarışma sayesinde daha iyi bir şef olabileceğine inandığını belirtmiştir. Diğer yarışmacı arkadaşlarının bol şansa ihtiyacı olduğunu ve şampiyon olmak istediğini belirtmiştir.

Yarışmaya Bodrum’un yöresel ürünleriyle hazırladığı ‘Egeden’ isimli yemekle katılan İbrahim eleştiriye açık olduğunu söyledi. Bodrum’da bir işletmede çalışan İbrahim, Marmaris, Türkbükü ve Torba’da gibi çok sayıda yerde çalışmıştır.
Yarışmada mutlaka başarılı olacağını ifade eden İbrahim şampiyonluk kupasını Adana’ya götüreceğini söyledi.
İbrahim Cingözler yarışmadan önce Danilo Şef’le Adana’da bir festival etkinliğinde karşılaşmıştır. Mutfakta hızlı olduğunu belirten yarışmacı ilk elemelerde yaptığı yemeği daha önce üç defa yapmayı denemiş.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

İlk turda Milas domatesinden yaptığı sos ve Ege yeşillikleriyle hazırladığı levrek ile şeflerden büyük övgü aldı. Ve üç evet oyu alarak turu geçmeyi başardı.

15. bölümün 3. düellosunda İbrahim Cingözler, Safa Tabur ve Uğur Taşdemir eşleşti. Şefler, yarışmacılardan ıspanaklı ve ricotta peynirli ravioli yapmalarını istedi. Yarışmacılar hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şefler, açık ara farkla düelloyu kazanan ismin İbrahim Cingözler olduğunu açıkladı. Böylece MasterChef İbrahim bir üst tura çıkmış oldu. Başarılı yarışmacının ana kadroda yer almasına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.