MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 Hasan Biltekin aslen nereli?

MasterChef Hasan kimdir merak ediliyor. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinde biri olan Hasan Biltekin, bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu. İlk hafta, üç kez bireysel dokunulmazlık oyununu kazanarak bir kez daha izleyicilerin dikkatini çekti. Peki, MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Hasan Biltekin hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2021 22:42
Değiştirme Tarihi: 06.09.2021 22:42
MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 Hasan Biltekin aslen nereli?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de bu haftanın mavi takım kaptanı Hasan Biltekin oldu. Yarışmada özellikle yaratıcılık oyununda yaptığı yemekler ile dikkat çeken MasterChef Hasan, kaptanlık oyununu kazandı. İzleyiciler, MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında, nereli soruları ile yarışmacı hakkındaki bilgileri araştırıyor. İşte MasterChef Hasan Biltekin biyografisi…

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR?

Hasan Biltekin, 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilo olan yarışmacı, liseyi Turizm Otelcilik Okulu’nda tamamladı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu Mezunudur.

AŞÇILIK KARİYERİ VE KAZANDIĞI ÖDÜLLER

Aşçılık mezunu olan Hasan Biltekin, 2 yıl boyunca üniversitenin takım kaptanlığı görevini yerine getirdi. Yemek sektöründe liseden beri yer almakta, Otel koordinatörlüğü ve Nevşehir belediye spor kulübü mutfak şefliği yapmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz, toplamda 18 madalya ve kupa kazandı.

MasterChef’e 2 kez katılmış bir yarışmacıdır. Geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyip annesinin yanına gitmişti.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Hasan Biltekin’in renkli bir Instagram hesabı bulunuyor. İzleyicilerin merak edip araştırdığı Instagram hesabı “hasanbiltekinnn” kullanıcı adıyla yer alıyor. Yaptığı yemekler ile birlikte sosyal hayatında paylaşımların yer aldığı Instagram hesabında şu anda 18 bin takipçisi var.

MASTERCHEF 2021 ANA KADROSUNA NASIL GİRDİ?

MasterChef Türkiye 2021 ilk eleme turunda Piramit tavuk ile jüri karşısına çıktı. Somer Şef hayır oyu vermiş ve Mehmet Şef ile Danilo Şef evet oyları ile turu geçti. Üçlü düello turunda Yiğit Gök ve Oğuzhan Öveç ile yarıştı. En iyi balık çorbasını yaparak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

12 Ağustos’ta ekrana gelen final turunda ilk bölümde yarışmacılardan istenen zerdeli sütlaç oldu. İlk turu geçen isimler; Hasan Biltekin, Samet ve Azize oldu. Yaratıcılık oyununda ana ürün demirhindi oldu. Gecenin en iyi kreatif tabağını çıkaran Hasan Biltekin, ana kadroya giren onuncu yarışmacı oldu.