MasterChef Fatma Polat kimdir? MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Fatma Polat kaç yaşında, nereli?

Fatma Polat, MasterChef Türkiye 2021 sezonu ana kadrosuna giren ilk yarışmacı oldu. Başarılı yarışmacı, binlerce aday arasından sonra şeflerin karşısına çıktığı ilk tur ve üçlü düelloları geçmiş, final turuna kalmıştı. MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Fatma Polat’ın hayatı, izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Fatma Polat kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2021 00:20
Değiştirme Tarihi: 02.08.2021 00:20
MasterChef Fatma Polat kimdir? MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Fatma Polat kaç yaşında, nereli?

TV8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de ana kadroya giren ilk yarışmacı Fatma Polat oldu. Temmuz ayı başında başlayan eleme turlarında rakiplerine geçen ve final turuna kalan Fatma Polat, günün en başarılı tabağını hazırladı ve ana kadroya girmeyi başardı. Peki, MasterChef Fatma Polat kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Fatma Polat hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF FATMA POLAT KİMDİR?

Fatma Polat, 38 yaşında ve aslen Sivaslı olup İstanbul’da yaşamaktadır. Hobi olarak boksla ilgilenen Fatma Polat’ın 17, diğeri 13, bir diğeri de 11 yaşında olan üç çocuğu var. 17 yaşındaki Eymen adındaki oğluyla beraber yarışmanın elemelerine katıldı.

MasterChef Fatma, psikoloji ve sosyoloji eğitimi almaktadır. Aynı zamanda aile danışmanlığı da yapmaktadır.

Kayınvalidesinin tarifiyle yemek yapma hünerini ortaya koyan Fatma Polat hayatta her şeyi başarabileceğini iddia ediyor. Kendisini ‘öğrenme obezi’ olarak tanımlayan yarışmacı diksiyonu nedeni ile de jüri üyelerinin takdirini toplamayı başarmıştı.

FİNAL TURUNA NASIL GELDİ?

MasterChef 2021’in 1. turunda kayınvalidesinden öğrendiği Malatya yöresine ait yumurtalı köfte ile yarışmada boy göstermiştir. Şeflerin beğenisini alan yarışmacı üçlü düellolara da katılmaya hak kazanmıştır.

MasterChef’in 18. bölümünde Fatma Polat, Begüm Mıçı ve Yusuf Altuntaş ile yarıştı. Yarışmacılardan deniz mahsullü pilaki hazırlamaları istendi.

Verilen süre sonunda yarışmacılar hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu.

En az beğenilen ve yarışmaya veda eden isim Yusuf Altuntaş olurken, düelloyu kazanarak bir üst tura çıkmayı başaran yarışmacı Fatma Polat olarak belirlendi.