MasterChef eleme adayları kimler? 23 Kasım MasterChef 2021 potaya kimler girdi, dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Sevilen yarışmada bu akşam haftanın ilk takım oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyununda karşılaştı. 23 Kasım Salı MasterChef yeni bölümde dokunulmazlığı kazanan Mavi takım olurken kırmızı takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Peki, MasterChef’te potaya kimler girdi? Dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2021 00:24
Değiştirme Tarihi: 24.11.2021 00:44

Her bölümü farklı heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021’de on dördüncü haftanın ilk eleme adayları belirlendi. MasterChef’te 23 Kasım Salı bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk kez karşılaştı. Suşi çeşitlerinin yapıldığı dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Kırmızı takım ise 1. ve 2. eleme adayını belirledi. İşte MasterChef’in 119. bölümünde yaşananlar…

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te kıyasıya bir 1. dokunulmazlık oyunu oynandı. Beş çeşit sushi yapılan oyunda kıyasıya bir mücadele vardı. Mavi takımın oyunda iki dakika ekstra süre avantajı vardı. Süre sonunda şefler, tadım yaptı ve kazanan takımı belirledi. 4-1 skorla dokunulmazlığı kazanan Mavi takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Yarışmacılardan istenen yemek, Somer Şef’in imza tabağı olan Anason Balık Ekmek idi. Şefin tabağına en yakın şekilde hazırlamak için 40 dakika süreleri vardı. Süre sonunda şefler, tadım yaparak başarılı isimleri açıkladı. Araz’ın tabağı kural hatası nedeniyle değerlendirmeye alınmadı. Öne çıkan iki isim Görkem ve Eren oldu.

MASTERCHEF 1. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren oldu. Dokunulmazlığı kazanan Eren’in potaya gönderdiği isim Görkem oldu. Böylece haftanın ilk eleme adayı Görkem oldu.

2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takımın konseyi ekrana geldi. Konseyde Pelin, Araz ve Hasan için oylama yapıldı. Bu üç yarışmacı arasında ismi en çok yazılan Pelin, haftanın ikinci eleme adayı oldu.