MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 yarışmacısı Dilara Başaran nereli?

MasterChef Dilara, yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri. Bu akşam, MasterChef 2021’de kaptanlık oyununu kazanan Dilara Başaran oldu. Mavi takım kaptanı olan MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında, aslen nereli merak ediliyor. İşte MasterChef Dilara hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 22:50
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 22:50
MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 yarışmacısı Dilara Başaran nereli?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de 4. Haftanın mavi takım kaptanı Dilara Başaran oldu. Yarışmanın merak edilen isimlerin olan MasterChef Dilara, kaptanlık oyununu şeflerden övgüler alarak kazandı. İzleyiciler, MasterChef Dilara’nın yaşını, nereli olduğunu araştırıyor. Peki, MasterChef Dilara kimdir? MasterChef Dilara Başaran biyografisi haberimizde.

MASTERCHEF DİLARA BAŞARAN KİMDİR?

Masterchef Türkiye 2021 yarışmacılarından olan Dilara, 1997 doğumludur. Yengeç burcu olduğunu belirten Dilara, 24 yaşındadır. Liseyi Turizm Anadolu Lisesi'nde okuyan Dilara, ardından Turizm Otel İşletmeciliği bitirmiştir.

Dilara Başaran, 24 yaşında ve yarışmaya İstanbul’dan katılmıştır. Profesyonel aşçı olan yarışmacı 6 yıldır bu meslekle severek uğraşıyor. Sırf evine yakın olduğu için Turizm lisesini tercih etti ancak zamanla yemek yapmayı sevdiğini fark etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

15 yaşında sektöre stajyer olarak adımını atan genç yarışmacı, İstanbul'un en iyi otellerinden birinde bu mesleğe başladığını ve 7-8 yıldır da bu şekilde devam ettiğini belirtiyor. Türkiye'nin pek çok farklı bölgesinde, yurtdışında bilinen otel ve restoranlarında aşçı olarak çalıştığını aktaran MasterChef Dilara, emlak sektöründe olan ailesine de zaman zaman yardım ettiğini ifade etmektedir.

8 yıllık meslek hayatının 2 yılını Kuveyt'te geçiren MasterChef Dilara Başaran, iyi seviyede İngilizce bilmektedir. Dilara ayrıca başlangıç seviyesinde de Arapça konuşabilmektedir. MasterChef Türkiye 2021 kadrosunda yer almaya hak kazanan Dilara, İstanbul'da hayatını sürdürmektedir.

DİLARA BAŞARAN INSTAGRAM HESABI

MasterChef ana kadrosunda yer alan Dilara Başaran sosyal medya hesapları da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. ‘dilarabasarann’ kullanıcı adıyla Instagram'da yer alan Dilara'nın şu an itibariyle 5 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.

ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Birinci turda yorumunu kattığı ‘tavada levrek’ yemeği yapan genç yarışmacı, jüri üyelerinden tam not aldı ve bir üst tura çıkmayı başardı.

İkinci turda katıldığı üçlü düelloda MasterChef Dilara, MasterChef Bozbey ve MasterChef Rümeysa ile karşı karşıya geldi. Üç yarışmacıdan, 40 dakika içerisinde soğan dolması yapmaları istendi. Düelloda en başarılı yemeği yapan Dilara bir üst tur olan 3. tura çıktı.

Final turunda ilk grupta yer alan Dilara Başaran, ilk bölümde tiramisu yapıldığı oyunda sonraki tura geçen beş isimden biri idi. Yaratıcılık oyununda ise ana ürün olarak mısır verildi. Gecenin en iyi yaratıcı tabağını çıkaran Dilara, MasterChef 2021 kadrosuna giren üçüncü isim oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.