MasterChef Burcu kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021 Burcu Önal hakkındaki bilgiler

MasterChef Türkiye yarışmacıları hakkındaki bilgiler merak ediliyor. MasterChef 2021 yarışmacıları arasında yer alan Burcu Önal ise en çok araştırılan yarışmacılardan. Geçen sene de yarışmaya katılan ama elemeleri geçemeyen yarışmacı için MasterChef Burcu kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi sorgulanıyor. İşte MasterChef Burcu hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2021 18:42
Değiştirme Tarihi: 01.09.2021 18:42
MasterChef Burcu kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021 Burcu Önal hakkındaki bilgiler

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de heyecan ve mücadele tüm hızıyla devam ederken yarışmacılar hakkındaki araştırmalar da sürüyor. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Burcu, sezonun ilk mavi takım kaptanı olmayı başardı. Yarışmada adından çokça söz ettiren Burcu Önal’a dair bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Burcu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi?

MASTERCHEF BURCU ÖNAL KİMDİR?

MasterChef Burcu Önal,  İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 1986 yılında dünyaya geldi. 15 sene Asya’da yaşayan Önal, küçük yaşlarda Filipinli bir ailede sonrasında da Çinli bir ailede büyüdü. Aslen Diyarbakırlı olan yarışmacı, İbrahim Önal ile evlidir.

Hayatında yaptığı ilk yemek 13 yaşındayken yaptığı mantıymış. Zamanla kendisini geliştirdiğini ifade eden Burcu Önal tüm Asya yemekleri ve mantı yemeklerine hakim olduğunu ifade etti.

Kendini bildi bileli hep mutfakta olan yarışmacı uzun süre Japon yemekleri ile alakalı ayrıntılı eğitimler aldı. Uzun yıllar yurt dışında gemilerde garsonluk yaptı. Sonrasında yemek geliştiriciliği ve yemek öğretmenliği yapmaya başladı.

Yakın zamanda İstanbul Tarlabaşı’nda Sini Ethnic isimli Asya yemeklerinin yapıldığı bir restaurant açtı.

MASTERCHEF BURCU EVLİ Mİ?

MasterChef 2021 yarışmacısı Burcu'nun da evli mi yoksa bekar mı olduğu yarışmanın sıkı takipçilerince Google üzerinden öğrenilmek istenmektedir. MasterChef Burcu Önal, İbrahim Önal ile evlidir.

BURCU ÖNAL INSTAGRAM HESABI NE?

Burcu Önal Instagram hesabıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Şu an itibariyle 14 binden fazla takipçisi olan Masterchef Burcu, 'foodieeeee' ismiyle bu platformda paylaşımlar yapmaktadır.

GEÇEN SEZON DA KATILMIŞTI!

2020’de MasterChef’in elemelerine katılan Burcu Önal, Çin Mantısı yaparak ilk turda başarılı oldu.

Giydiği Uzak Doğu kıyafetleri ile dikkatleri üzerine çekmiş olan yarışmacı üçlü eleme turunda sufle yaparken Walison’a yardım ederek elenmişti.

İyi niyeti, güler yüzü, kibarlığı ve paylaşımcı tavırları ile hafızalara kazınmıştı.

ANA KADRO YOLCULUĞU

Bu yıl ilk turda kısa sürede hazırladığı başarılı tadım menüsü sayesinde ikinci tura çıkmayı başardı.

Üçlü düelloda Burcu Önal, Mahsun Bilge ve Selçuk Selçuk isimli yarışmacılar ile eşleşti. Şefler, yarışmacılardan Ege mutfağına özgü kabak çiçeği dolması hazırlamalarını istedi. Verilen süre sonunda yarışmacıların hazırladıkları tabaklar jürinin beğenisine sunuldu. Şefler, geçtiğimiz yıl da yarışmaya katılan ve erken veda eden Burcu Önal’ı seçti. Böylece Burcu Önal, 3. tura çıkmaya hak kazandı.

Final turunda ikinci grupta yer alan Burcu Önal, yarışmaya 8 numaralı yarışmacı olarak girdi. İlk bölümde Osmanlı mutfağına ait terkib-i çeşidiyye yemeğini başarılı yapan yedi yarışmacı arasında yer aldı. Sonraki turda yaratıcılık oyununda ana ürün olarak fıstık ezmesi verildi. Bu turda en başarılı tabağı çıkaran MasterChef Burcu, ana kadroya giren 8. yarışmacı oldu.