MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021’e konuk olan Batuhan Bayır biyografisi

MasterChef Batuhan, bu akşam yeni bölümde konuk olan eski yarışmacılardan birisi. 2019 sezonunda yarışan Batuhan Bayır, sezonu beşinci sırada tamamladı. Sezonun en dikkat çeken ve merak edilen yarışmacılarından olan Batuhan Bayır’a dair bilgiler yine araştırılıyor. Peki, MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2021 21:45
Değiştirme Tarihi: 18.09.2021 22:00
MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef 2021’e konuk olan Batuhan Bayır biyografisi

Büyük bir heyecanla takip edilen MasterChef Türkiye 2021’e bu akşam eski yarışmacılar konuk olarak katıldı. Bu isimlerden birisi de MasterChef Batuhan oldu. Batuhan Bayır, 2019 sezonunda yarışmış ve sezonun beşinci olarak bitirmişti. Bu akşam konuk olarak katılmasıyla eski yarışmacı, MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli sorularıyla araştırılıyor. İşte MasterChef Batuhan Bayır biyografisi…

MASTERCHEF BATUHAN BAYIR KİMDİR?

Batuhan Bayır, 22 yaşında ve yarışmaya İstanbul'dan katılmıştı. Su Ürünleri Mühendisliği mezunudur. 2015 Le Cordon Bleu İstanbul'da Diplome de Cuisine eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Alaçatı'da Atelier-Kemal Demirasal'da 6 ay çalıştı ve İstanbul Alancha restauranta geçiş yaptı.

Yaklaşık 3 yıldır İstanbul Alancha restaurantında çalışan genç yarışmacı, aynı zamanda son 2 senedir Alancha'nın üst katında bulunan House of Brothers kulübünde şeflik yapıyor. Deniz kıyısında doğup büyüdüğü için deniz ürünlerini fazla tercih ediyor. Yemek pişirirken taze ve yerel ürünler kullanmayı seviyor. Bir süre daha Türkiye'de ve dünyada gezmek ve yerel lezzetler keşfetmek istiyor.

MasterChef 2019 sezonunu beşinci sırada tamamlayan Batuhan Bayır, Instagram’da “batuhanbayiir” kullanıcı adıyla yer alıyor ve 129 bin takipçisi bulunuyor.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef Batuhan’la ilgili merak edilen konulardan biri de Instagram hesabı. “batuhanbayiir” kullanıcı adıyla Instagram’da yer alan Batuhan Bayır’ın şu an 202 bin takipçisi bulunuyor.