MasterChef Azize kimdir? MasterChef’ten bir kez daha elenen Azize Polat kaç yaşında ve nereli?

MasterChef Azize kimdir sorusunun yanıtı, birçok izleyici tarafından sorgulanmaya başladı. MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz hafta yarışmaya veda eden Azize Polat herkese duygusal dakikalar yaşatmıştı. Daha sonra şefler tarafından düzenlenen yeni bir yarışma sonrası programa geri dönen MasterChef Azize, yarışmanın bu haftaki bölümünde de elenen isim oldu. Peki, MasterChef Azize kimdir? Azize Polat kaç yaşında ve nereli?

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2021 00:23
Değiştirme Tarihi: 22.11.2021 00:23
MasterChef Azize kimdir? MasterChef’ten bir kez daha elenen Azize Polat kaç yaşında ve nereli?

MasterChef Azize Polat’ın kimdir sorusunun yanıtı bir kez daha sorgulanmaya başladı. MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz hafta elenen fakat şefler tarafından düzenlenen yeni bir yarışma sonrasında programa geri dönen Azize Polat, bu hafta başarısız olarak bir kez daha elenen isim oldu. Yaşanan bu olay sonrası birçok kişi Azize Polat’ın kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğunu sorgulamaya başladı. Peki, MasterChef Azize kimdir? Masterchef’ten elenen Azize Polat kaç yaşında ve nereli?

MASTERCHEF AZİZE POLAT KİMDİR?

Azize Polat, 35 yaşında bir ev hanımıdır. Aslen Adanalı olan MasterChef Azize, Adana Yüreğir 75. Lisesinden mezun oldu.

3, 10, 14 yaşlarında üç çocuk annesi olan Azize Polat, iki kez başvurduğu MasterChef Türkiye yarışmasına üçüncü başvurusunda kabul edilmiştir. Yarışmaya gelebilmek için 30 kilo verdiğini ifade etmiştir.

Herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan Azize Polat, evlendiği zaman hiçbir şey bilmediğini, kendisine kimsenin bir şey göstermediğini, bu yüzden mutfağa dair ilgisi başladığını belirtmiştir.

FİNAL TURUNA NASIL KALMIŞTI?

Azize Polat, eleme turunda şeflere dana ciğerli içli köfteyi altında sarımsaklı süzme yoğurt, patates kızartması ve acı yağ ile servis etmiştir. Şeflerin beğenisini kazanan Azize Polat, üç evet ile bir sonraki tura geçmişti.

Üçlü düello turunda Serter ve Fatma isimli yarışmacılar ile eşleşti. Bu turda yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi. Bu turda rakiplerini yenerek final turuna çıkan Azize, ana kadroya ikinci haftada yedek yarışmacılar arasındaki oyun sonrasında dahil oldu.

MasterChef 57. bölümde yedek yarışmacıların düellosunda Buffalo wings yemeği ile üst tura çıktı. İkinci turda yaratıcılık oyununda tarçın ana malzemesi ile gecenin en iyi yemeğini yapmayı başardı ve ana kadroya dahil oldu.

AZİZE POLAT’IN INSTAGRAM HESABI NE?

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Azize Polat’ın sosyal medya hesapları da izleyiciler tarafından araştırılıyor. Yedek yarışmacılar arasından ikinci haftada kadroya girmeyi başaran MasterChef Azize Polat’ın Instagram hesabı “azizeepolatt” kullanıcı adıyla yer alıyor. Azize Polat’ın şu an için Instagram’da 31,6 bin takipçisi bulunuyor.

YARIŞMACININ DETAYLI BİYOGRAFİSİ İÇİN TIKLAYINIZ