MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında, nereli? Kadroya yeniden giren Azize Polat hakkındaki bilgiler

MasterChef Azize kimdir merak ediliyor. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden olan MasterChef Azize, elendikten bir gün sonra ana kadroya yeniden girerek bir ilke imza atmış oldu. Peki, MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 19:55
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 19:55
MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında, nereli? Kadroya yeniden giren Azize Polat hakkındaki bilgiler

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de mücadele son hızıyla sürerken bu hafta elenen iki isim ana kadroya geri döndü. MasterChef Azize, geçen hafta girdiği eleme potasından çıkamamış ve elenmişti. Gözyaşları içinde yarışmaya veda eden MasterChef Azize, bir gün sonraki yapılan oyunda başarılı olup MasterChef 2021 yarışmacıları arasına girdi. İşte MasterChef Azize hakkında merak edilen yaşı, nereli olduğu, yaşı hakkındaki bilgiler haberimizde.

MASTERCHEF AZİZE POLAT KİMDİR?

Azize Polat, 35 yaşında bir ev hanımıdır. Aslen Adanalı olan MasterChef Azize, Adana Yüreğir 75. Lisesinden mezun oldu. 3, 10, 14 yaşlarında üç çocuk annesi olan Azize Polat, iki kez başvurduğu MasterChef Türkiye yarışmasına üçüncü başvurusunda kabul edilmiştir. Yarışmaya gelebilmek için 30 kilo verdiğini ifade etmiştir.

Haber ile ilgili metin girin!.

Herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan Azize Polat, evlendiği zaman hiçbir şey bilmediğini, kendisine kimsenin bir şey göstermediğini, bu yüzden mutfağa dair ilgisi başladığını belirtmiştir.

MASTERCHEF 2021 YOLCULUĞU

Azize Polat, eleme turunda şeflere dana ciğerli içli köfteyi altında sarımsaklı süzme yoğurt, patates kızartması ve acı yağ ile servis etmiştir. Şeflerin beğenisini kazanan Azize Polat, üç evet ile bir sonraki tura geçmişti.

Üçlü düello turunda Serter ve Fatma isimli yarışmacılar ile eşleşti. Bu turda yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi. Bu turda rakiplerini yenerek final turuna çıkan Azize, ana kadroya ikinci haftada yedek yarışmacılar arasındaki oyun sonrasında dahil oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef 57. bölümde yedek yarışmacıların düellosunda Buffalo wings yemeği ile üst tura çıktı. İkinci turda yaratıcılık oyununda tarçın ana malzemesi ile gecenin en iyi yemeğini yapmayı başardı ve ana kadroya dahil oldu.

Azize, MasterChef’in 12. haftasında eleme potasına girmiş ve yarışmaya veda etmişti. 13. haftada şefler, elenen yarışmacılara bir şans daha tanıdı. İlk turda istenen Şıhıl Mahşi yemeğini, on yarışmacı arasında en iyi şekilde çıkaran Azize Polat, ana kadroya yeniden girdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

AZİZE POLAT’IN INSTAGRAM HESABI NE?

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Azize Polat’ın sosyal medya hesapları da izleyiciler tarafından araştırılıyor. Yedek yarışmacılar arasından ikinci haftada kadroya girmeyi başaran MasterChef Azize Polat’ın Instagram hesabı “azizeepolatt” kullanıcı adıyla yer alıyor. Azize Polat’ın şu an için Instagram’da 31 bin takipçisi bulunuyor.