MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında? Haftanın ilk eleme adayı MasterChef Azize Polat aslen nereli?

MasterChef Azize, bu haftanın ilk eleme adayı oldu. MasterChef Türkiye’de bu hafta, yedek yarışmacılar arasında ana kadroya giren isim Azize Polat olmuştu. Kırmızı takıma seçilen MasterChef Azize, eleme adayı olunca araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2021 23:34
Değiştirme Tarihi: 08.09.2021 23:34
MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında? Haftanın ilk eleme adayı MasterChef Azize Polat aslen nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’de haftanın ilk eleme adayı Azize Polat oldu. Adanalı olan MasterChef Azize, aşçılık eğitimi almadığı halde kendisini geliştirmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Yarışmaya yedeklerden dahil olduğu ilk haftada eleme potasına giren MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında merak ediliyor. İşte MasterChef Azize Polat hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF AZİZE POLAT KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 ana kadro yarışmacılarından Azize Polat, 35 yaşında bir ev hanımı. Aslen Adanalı olan MasterChef Azize, Adana da Yüreğir 75. Lisesinden mezun oldu.

3, 10, 14 yaşlarında üç çocuk annesi olan Azize Polat, iki kez başvurduğu MasterChef Türkiye yarışmasına üçüncü başvurusunda kabul edilmiştir. Yarışmaya gelebilmek için 30 kilo verdiğini ifade etmiştir.

Herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan Azize Polat, evlendiği zaman hiçbir şey bilmediğini, kendisine kimsenin bir şey göstermediğini, bu yüzden mutfağa dair ilgisi başladığını belirtmiştir.

FİNAL TURUNA NASIL KALMIŞTI?

Azize Polat, eleme turunda şeflere dana ciğerli içli köfteyi altında sarımsaklı süzme yoğurt, patates kızartması ve acı yağ ile servis etmiştir.

Şeflerin beğenisini kazanan Azize Polat, üç evet ile bir sonraki tura geçmişti.

Üçlü düello turunda Serter ve Fatma isimli yarışmacılar ile eşleşti.

Bu turda yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi.

INSTAGRAM HESABI

Şefler oy birliğiyle Azize Polat’ın tabağını beğendi ve bir üst tura geçmesine karar verdi. İnstagram adresinde bu yazının hazırlandığı an itibarı ile 679 takipçisi bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/azize_ahmt/