MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında? Ana kadroya giren MasterChef Azize Polat aslen nereli?

MasterChef’te bu hafta ana kadroya girmeyi başaran isim Azize Polat oldu. Sevilen yarışmada on iki yedek yarışmacı arasında kıyasıya mücadele yaşandı. MasterChef Azize, rakiplerine göre daha iyi yemek yaparak ismi yazılı önlüğü kazanmayı başardı. Peki, MasterChef Azize Polat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2021 00:18
Değiştirme Tarihi: 06.09.2021 18:48
MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında? Ana kadroya giren MasterChef Azize Polat aslen nereli?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam ana kadroya giren isim Azize Polat oldu. Aşçılık eğitimi olmayan MasterChef Azize, yedek yarışmacılar arasında oynanan oyunu kazanarak ana kadroya girdi. İsmi yazılı önlüğü alana MasterChef Azize kimdir, kaç yaşında, aslen nereli araştırılıyor. İşte MasterChef Azize Polat hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF AZİZE POLAT KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 eleme turunda şeflerin karşısına çıkan Azize Polat, 35 yaşında bir ev hanımı. Aslen Adanalı olan MasterChef Azize, Adana da Yüreğir 75. Lisesinden mezun oldu.

3, 10, 14 yaşlarında üç çocuk annesi olan Azize Polat, iki kez başvurduğu MasterChef Türkiye yarışmasına üçüncü başvurusunda kabul edilmiştir. Yarışmaya gelebilmek için 30 kilo verdiğini ifade etmiştir.

Herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan Azize Polat, evlendiği zaman hiçbir şey bilmediğini, kendisine kimsenin bir şey göstermediğini, bu yüzden mutfağa dair ilgisi başladığını belirtmiştir.

FİNAL TURUNA NASIL KALMIŞTI?

Azize Polat, eleme turunda şeflere dana ciğerli içli köfteyi altında sarımsaklı süzme yoğurt, patates kızartması ve acı yağ ile servis etmiştir.

Şeflerin beğenisini kazanan Azize Polat, üç evet ile bir sonraki tura geçmişti.

Üçlü düello turunda Serter ve Fatma isimli yarışmacılar ile eşleşti.

Bu turda yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi.