MasterChef Kim Kazandı

Masterchef Türkiye 2021 Kim Kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya dahil olan 12. ana kadro yarışmacısı Eren Kaşıkçı oldu. Tarzıyla ve mücadelesiyle dikkat çeken Eren Kaşıkçı'nın kadroda yer almasıyla hayatıyla ilgili bilgiler de aratılmaya başlandı. Peki İmroz kuzusuyla ilk turda üç evet almayı başaran MasterChef 2021 yarışmacısı Eren Kaşıkçı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, kariyeri ve eğitimi ne? İşte MasterChef Eren Kaşıkçı biyografisi

 

Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye'nin 39. bölümünde mücadele veren Eren Kaşıkçı, rakiplerine göre günün en başarılı ismi olarak 2021 MasterChef'te önlüğü alan on ikinci isim olmayı bilmişti. Bununla birlikte iddialı yarışmacının hayatı da merak edilir oldu. Pek çok kişi MasterChef Eren kimdir? sorusuna yanıt arandı. İşte Eren Kaşıkçı'nın hayatına dair tüm bilinenler...

Haber ile ilgili metin girin!.

 

EREN KAŞIKÇI KİMDİR? KAÇ YAŞINDA

 

Eren Kaşıkçı 1989 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir. 32 yaşındaki Eren Kaşıkçı aslen Tokatlıdır. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı'nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayinleri nedeniyle birçok şehirde gezdiğini belirten Eren Kaşıkçı, yarışmaya Gökçeada'dan katılmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı halen hayatını orada sürdürmektedir.

 

MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI EĞİTİM HAYATI

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Babasının tayinleri sebebiyle şehir şehir gezdiklerini belirten MasterChef Eren Kaşıkçı, İlkokulu Balıkesir Edretmit'te, ortaokul Kıbrıs'ta, liseyi ise Samsun'da turizm meslek lisesinde okumuştur. Üniveristede ise 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü'ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamadığını ifade etmektedir. Ailecek İstanbul'a taşındıklarını söyleyen MasterChef Eren 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim aldığını dile getirmektedir.

 

MASTERCHEF EREN KARİYERİ

Haber ile ilgili metin girin!.

Mesleğini çok sevdiğini aktaran MasterChef Eren Kaşıkçı, turizm sektörünün pek çok farklı pozisyonunda ve Türkiye'nin birçok yerinde tecrübe edindiğini belirtmektedir. Eşi Ecem Kaşıkçı ile 2015 yılında, çalıştığı otelde tanıştığını ifade eden MasterChef Eren, birlikte Bodrum'a yerleştiklerini ifade etmektedir. 'Oraya yeni hikayeler yazmaya gittik' diyen Eren, 2017 yılında ise Ecem ile evlendiklerini ve Çanakkale'nin en turistik bölgelerinden biri olan Gökçeada'ya taşındıklarını söylüyor.

 

Hayatlarındaki iniş çıkışlara rağmen mutlu olmayı öğrendiklerini söyleyen Kaşıkçı, 2020 yılında baba olma sevinci yaşadığını ifade ediyor. Bir kız babası olduğunu söyleyen Eren Kaşıkçı, kızlarına 'Derin Maya' ismini verdiğini ve onun kendilerine umut olduğunu aktardı.

 

Eren Kaşıkçı halen Gökçeada'da sörf restoranında aşçılık yapmaktadır.

 

MASTERCHEF EREN INSTAGRAM SAYFASI

Haber ile ilgili metin girin!.

Kendine has tarzıyla MasterChef'in dikkat çeken yarışmacıları arasında yer alan MasterChef Eren Kaşıkçı'nın Instagram hesabı 'kizilsakalinmutfag' kullanıcı adıyla platformda yer almaktadır. Şu an itibariyle 10 bin takipçisi bulunan Eren, eşi ve kızının yer aldığı fotoğrafları sık sık paylaşmaktadır.

 

EREN KAŞIKÇI ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef 2021'in ilk turunda İmroz kuzusu yapan Eren, 3 şefden de evet alarak üçlü düellolara girmeye hak kazandı. Bahri ve Emirhan ile eşleşen yarışmacı, şeflerin istediği süt helvasını en iyi hazırlayan isim olarak final turuna kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eren Kaşıkçı ana kadroya girdiği akşamda ise rakipleriyle birlitke Macar gulaş hazırlayıp 7 isimle birlikte final turunun bir üst etabına çıktı ve rakipleriyle birlikte hindiba bitkisinin ana ürün olarak belirlendiği bir yemek yaptı. Hindiba ve mantarlı buğday salatası yapan Eren, 2021 MasterChef'in 12. yarışmacısı olarak seçilmeyi başardı.


Masterchef Türkiye 2020 Kim Kazandı?

Serhat Doğramacı kimdir sorusunun yanıtı, MasterChef Türkiye izleyicileri tarafından merak edilen ve sorgulanan isimlerin başında yer alıyor. Yarışmaya katıldığı günden bu yana programın en iddialı isimleri arasında yer alan Serhat Doğramacı, çıkardığı başarılı tabaklar ve hırsıyla yarışmanın dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Peki, Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşındadır? İşte MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı’nın hayatı.

 

TV8 ekranlarının herkes tarafından büyük bir heyecanla ve keyifle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’nin yarışmacıları arasında yer alan ve geçtiğimiz yılın şampiyonu olan Serhat Doğramacı’nın hayatı merak ediliyor. İki gün devam eden büyük finalde, kazananı sadece iki puanlık fark belirledi. Masterchef'te 2020'nin şampiyonu, 144 puan toplamayı başaran Serhat Doğramacı oldu. Barbaros'un toplam puanı ise 142'de kaldı ve kupayı Serhat Doğramacı kazandı. Peki, Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşındadır? İşte MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı’nın hayatı.

 

SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

 

23 yaşında olan Serhat Doğramacı yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Serhat Doğramacı yaklaşık 9-10 senedir aşçılık yapıyor. Amerika ve Almanya’da çalışan MasterChef’in iddialı isimlerinden Serhat Doğramacı, Selim Paşa Lisesi Turizm Otelcilik bölümününde okudu. Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık bölümünde eğitimini sürdüren yarışmacı, ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa kazanmıştır.  Kendisiyle ilgili sorulara Instagram hesabından yanıt veren Serhat, bir takipçisinin "Aslen nerelisin? Soyadının kaynağı neresi?" sorusuna; "Babam Kerkükte doğmuş, anneannem Yugoslav göçmeni. Ben İstanbulluyum. Soyadımın kaynağı İhsan Doğramacı." yanıtını vermişti. Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söylemektedir. Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalışarak iş tecrübelerine bir yenisini eklemiştir. İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimlerden biriydi.
 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

1. Serhat Doğramacı'nın MasterChef yarışmasından bir karesi

 

ŞAMPİYON OLAN SERHAT LÜKS ARABA KAZANDI

 

Reyting rekorları kıran MasterChef'te büyük ödül de final gecesi açıklandı. En büyük rakibi Barbaros'u yenmeyi başaran Serhat Doğramacı, şampiyonluk başarısının yanı sıra lüks bir aracın sahibi oldu. Serhat Doğramacı, jüri tarafından kazandığı duyurulduktan sonra yaptığı açıklamada, "Annem dedi ki; 'ortadan ikiye bölemiyorlar mı kupayı?' Bir kupa ama iki şampiyon var. O yüzden bu kupayı Barbaros Yoloğlu’yla kaldıracağım" dedi.


 
YARIŞMANIN BAŞINDA SÖYLEDİĞİ SÖZLERLE GÜNDEM OLMUŞTU

 

MasterChef Serhat'ın şampiyon olduktan sonra elemelerde yaptığı konuşma tekrar sosyal medyada gündem oldu. 'Basit bir şekilde birinci olacağını' söyleyen Serhat, "Rakiplerimi eleyerek, hepsini eleyeceğim. Ben birinci olacağım çünkü" ifadelerini kullanmıştı. Serhat Doğramacı, kupayı kaldırdıktan saatler sonra Instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza atarken, yarışmanın ilk gününden beri ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.


 

Haber ile ilgili metin girin!.

3. Serhat Doğramacı'nın finaldeki rakibi Barbaros Yoloğlu'yla olan karesi

 

İŞTE SERHAT’IN PAYLAŞIMI

 

"Bazen son değil sona giden yolculuktur önemli olan. Herkes kazanabilir, eğer bunun bir üstünü yapmak istiyorsanız bu nasıl kazandığınız ve kimleri geçtiğinizle alakalıdır. 'Basit bir şekilde şampiyon olacağım' dedim, ukalalık sandılar. Açıkladım, 'kıvırma' dediler. Uyguladım, 'oynuyor' dediler. Ve şimdi karşınızda bir değil iki tane dürüst, adil, hak yemeyen ve yedirtmeyen. Birbirine karşı bir sürü oyun kaybetmiş ama birinde bile saygısızlık yapmamış düşman yerine dost olmuş, basit bir şekilde şampiyon olmuş insan var. Biri kupalı biri kupasız. #1kupa2şampiyon."
"Bütün yarışmacı arkadaşlarımıza ve Acun Medya ailesine sonsuz teşekkürler. Her şey bir yana benim için en önemlisi olan iyiliği gördüm içinizde. Çalışanları, yarışmacıları sahiplenmeniz. Size zarar verecek olsa bile gözünüzü kırpmadan düşeni kaldırmanız ve bunlardan kimsenin haberinin olmaması. Bu iyiliklerin niyetinin de temiz olduğunun en büyük göstergesi. Çok zor ama güzel bir yolculuktu, sağlıcakla kalın."


Masterchef Türkiye 2019 Kim Kazandı?

27 yaşında olan Cemre Uyanık, MasterChef Türkiye'ye İstanbul'dan katılıyor. Özel bir üniversitenin aşçılık bölümünden mezun olan Cemre Uyanık, küçüklüğünden bu yana Uzak Doğu mutfağına ilgi duyuyor. Denemeden hiçbir şeyin bilinemeyeceğini ifade eden Cemre Uyanık, MasterChef'e katılma nedeninin kendini deneyimlemek olduğunu söyledi. MasterChef Türkiye'nin beşinci bölümünde Cemre Uyanık, yaptığı tatlıyla jüriyi ikna etti ve 14 yarışmacıdan biri olmaya hak kazandı.


Masterchef Türkiye 2018 Kim Kazandı?

MasterChef Uğur, 1996 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. Temel eğitimini Çanakkale'de tamamlamasının ardından Akdeniz Üniversitesi'nde üniversite eğitimini gerçekleştiren Uğur Kardaş, bir dönem memleketi Çanakkale'de 'Uğur Chef'in Mutfağı' adı altında mekan girişiminde bulunmuştur.

Ancak daha sonra kariyerini farklı restoranlarda ilerletmek istediği için Türkiye'nin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef görevinde bulunmuştur. Türk ve yabancı ülkelerin mutfağına ilgi duyan Masterchef Uğur, aynı zamanda motosiklet tutkusuna sahiptir.

2018 Masterchef finalistleri Kerem ve Uğur olmuştu. Kerem ve Uğur arasında gerçekleştirilen büyük finalde kazanan Uğur Kardaş, 2018 MasterChef Türkiye şampiyonu olmuştu.