MasterChef Türkiye 2021 Elenen Yarışmacılar

MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 14.01.2022


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 12.01.2022

MasterChef’te 12 Ocak 2022 Çarşamba akşamı Eren ile birlikte finalist olacak ikinci yarışmacının kim olduğu ortaya çıktı. MasterChef Hasan ve MasterChef Tahsin, günün konsepti olan beyaza uygun başlangıç, ana yemek ve tatlı yaptılar. MasterChef ilk etabında Hasan 22 puan alırken, Tahsin ise 20 puanda kaldı. Ana yemek etabında ise Hasan yine 22, Tahsin ise 21 puan aldı. İki yarışmacı, günün son konseptinde ise son derece başarılı tatlılarla şefler karşısına çıktı. Bu etapta ise Hasan 28 Tahsin 28 puan aldı. Böylece üç etap tamamlanmış oldu ve bu üç etabın sonunda Hasan 72 Tahsin 69 puana ulaştı. Bu sonuçlara göre MasterChef ikinci finalisti Hasan, elenen yarışmacı ise Tahsin oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 10.01.2022

Sezon başından bu yana büyük heyecan ve mücadele içinde geçen MasterChef Türkiye’de bu akşam Hasan ile Sergen arasında kritik bir düello oynandı. İki yarışmacı da varını yoğunu ortaya koydu. Maharetlerini sergileyen yarışmacılar, üç yemekten en yüksek puanı almaya çalıştı. Şeflerin vereceği puanlar sonunda daha düşük oy alan Sergen, MasterChef’e sezon dördüncüsü olarak veda etti.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 06.01.2022

MasterChef Türkiye’de Tahsin ile Dilara, son çeyrek final bileti için karşı karşıya geldi. İlk oyunda konuk şef Osman Sezener’in özel tarifi için yarışmacılar mutfağa girdi. İlk oyunda dört şef tarafından değerlendirme yapıldı. İlk oyunda Tahsin 28, Dilara 19 puan aldı. Günün ikinci oyununda yaratıcılık oyunu oynandı. Oyunda verilen ana ürün koruk suyu idi. Bu ürünün ön planda olacağı kreatif tabak için tezgahlarını başına geçti. Tüm maharetlerini sergileyen yarışmacılar, şeflerden yüksek puan almaya çalıştı. İkinci oyunda Tahsin 18, Dilara 28 puan aldı. İki oyunda verilen puanlar sonucunda yarışmaya beşinci olarak veda eden isim Dilara oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 02.01.2022

MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde finale çok az bir zaman kala eleme gecesi heyecanı artmaya devam ediyor. Her geçen gün yemeklerin zorlaştığı MasterChef’te, yarışmacılar bu hafta elenmemek için yine mutfakta büyük bir mücadele verdi. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Burcu, Tahsin ve Hasan şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 3 kişiyle düzenlenen eleme gecesinde yarışmacılar 2 etaplı bir eleme gecesi heyecanı yaşadı. Yarışmanın ilk etabında kestane ana ürün seçildi ve yarışmacılar bu üründen güzel tabaklar çıkarmaya çalıştı. İlk etap sonunda şefler tadım yaptı ve performansa göre yarışmacıları puanladı. Eleme turunun ikinci etabında ise bu sefer yarışmacılar Somer Şefin özel yemeği olan uskumru dolması isimli yemeği yapmaya çalıştı. Oldukça zorlu bir yemekle karşılaşan yarışmacılar, Somer Şefin tarifine en çok benzeyen yemeği yapmaya çalışarak müthiş bir mücadele sergiledi. Yemeklerin tamamlanmasının ardından şefler tadım yaparak yarışmacıları puanladı. Yapılan puanlamanın ardından, şefler tarafından en az puanı alarak yarışmaya veda eden isim Burcu oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 26.12.2021

MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde finale çok az bir zaman kala eleme gecesi heyecanı artmaya devam ediyor. Her geçen gün yemeklerin zorlaştığı MasterChef’te, yarışmacılar bu hafta elenmemek için yine mutfakta büyük bir mücadele verdi. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Burcu, Mert ve Hasan şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 3 kişiyle düzenlenen eleme gecesinde yarışmacılar 2 etaplı bir eleme gecesi heyecanı yaşadı. Yarışmanın ilk etabında birçok sebze ana ürün seçildi ve yarışmacılar bu ürünlerden güzel tabaklar çıkarmaya çalıştı. İlk etap sonunda şefler tadım yaptı ve performansa göre yarışmacıları puanladı. Eleme turunun ikinci etabında ise bu sefer yarışmacılar Somer Şefin özel yemeği olan Kilis tava isimli yemeği yapmaya çalıştı. Oldukça zorlu bir yemekle karşılaşan yarışmacılar, Somer Şefin tarifine en çok benzeyen yemeği yapmaya çalışarak müthiş bir mücadele sergiledi. Yemeklerin tamamlanmasının ardından şefler tadım yaparak yarışmacıları puanladı. Yapılan puanlamanın ardından, şefler tarafından en az puanı alarak yarışmaya veda eden isim Mert oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 19.12.2021

MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde eleme gecesi heyecanı izleyenlere nefes kesen dakikalar yaşatmaya devam etti. Finale çok az bir zaman kala heyecanın arttığı ve yemeklerin zorlaştığı MasterChef’te, yarışmacılar bu hafta elenmemek için yine mutfakta büyük bir savaş verdi. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Araz, Mert ve Eren şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 3 kişiyle düzenlenen eleme gecesinde yarışmacılar 2 etaplı bir eleme gecesi heyecanı yaşadı. Yarışmanın ilk etabında kakule ana ürün seçildi ve yarışmacılar bu üründen güzel tabaklar çıkarmaya çalıştı. İlk etap sonunda şefler tadım yaptı ve performansa göre yarışmacıları puanladı. Eleme turunun ikinci etabında ise bu sefer yarışmacılar Danilo Şefin imza yemeği olan Tournedos Rossini isimli yemeği yapmaya çalıştı. Oldukça zorlu bir yemekle karşılaşan yarışmacılar, Danilo Şefin tarifine en çok benzeyen yemeği yapmaya çalışarak müthiş bir mücadele sergiledi. Yemeklerin tamamlanmasının ardından şefler tadım yaparak yarışmacıları puanladı. Yapılan puanlamanın ardından, şefler tarafından en az puanı alarak yarışmaya veda eden isim Araz oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 12.12.2021

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de kim elendi, yarışmada dair en çok merak edilen konulardan birisi. MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde eleme gecesi heyecanı izleyenlere nefes kesen dakikalar yaşatmaya devam etti. Finale çok az bir zaman kala heyecanın arttığı ve yemeklerin zorlaştığı MasterChef’te, yarışmacılar bu hafta elenmemek için yine mutfakta büyük bir savaş verdi. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Görkem, Mert ve Eren şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 3 kişiyle düzenlenen eleme gecesinde yarışmacılar 2 etaplı bir eleme gecesi heyecanı yaşadı. Yarışmanın ilk etabında sarımsak ana ürün seçildi ve yarışmacılar bu üründen güzel tabaklar çıkarmaya çalıştı. Eleme turunun ikinci etabında ise bu sefer yarışmacılar Mehmet Şef’in imza yemeği olan kıyı isimli yemeği yapmaya çalıştı. Oldukça zorlu bir yemekle karşılaşan yarışmacılar, Mehmet Şef’in tarifine en çok benzeyen yemeği yapmaya çalışarak stüdyoda zor anlar yaşadı. Yemeklerin tamamlanmasının ardından şefler tadım yaparak yarışmacıları puanladı. Yapılan puanlamanın ardından, şefler tarafından en az puanı alarak yarışmadan elenen isim Görkem oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 05.12.2021

MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde bir kişi elendi. Finale doğru giden yolculuğun bitmesine az bir süre kala, bir yarışmacı daha MasterChef şampiyonu olma hayallerine veda etti. Heyecanın arttığı ve yemeklerin zorlaştığı MasterChef’te, yarışmacılar bu hafta elenmemek için büyük çaba sarf etti. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Tahsin, Hasan, Burcu, Araz, Görkem ve Safanur şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı. Bu turda 6 isim arasından en lezzetli ve güzel yaratıcı tabakları hazırlayan 3 kişi Hasan, Burcu ve Araz oldu. Böylelikle bu 3 isim ilk etap sonunda bu hafta elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Safanur, Tahsin ve Görkem ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Somer Şef’in özel tarifi olan ördek pastillayı en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere tattırdı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Safanur Bol oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 28.11.2021

MasterChef Türkiye kim elendi sorusu kritik bir elemenin daha ardından yanıt buldu. Her yeni bölümünde heyecan dozunun biraz daha arttığı ve finale yaklaşılan yarışma programında eleme adayları en azından bir hafta daha kalabilmek için çok ter döktü. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Görkem, Pelin, Safanur, Mert, Hasan ve Araz şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı. Bu turda 6 isim arasından en lezzetli ve güzel yaratıcı tabakları hazırlayan 3 kişi Hasan, Görkem ve Mert oldu ve bu 3 isim elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Araz, Safanur ve Pelin ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Danilo Şef’in özel tarifi olan Tris Di Primi’yi en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere tattırdı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Pelin oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 21.11.2021

Bu haftanın eleme adayları tekrar yarışmaya dahil olan Azize, Pelin, Sergen, Tahsin, Safanur ve Hasan şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı. Bu turda 6 isim arasından en lezzetli ve güzel yaratıcı tabakları hazırlayan 3 kişi Hasan, Tahsin ve Sergen oldu ve bu 3 isim elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Azize, Safanur ve Pelin ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Mehmet Şef’in özel tarifi olan Creme Fontana’yı en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere tattırdı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Azize oldu. Azize böylece, elendikten sonra yarışmaya dahil olup ertesi hafta da tekrar elenmiş oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 14.11.2021

MasterChef Türkiye'nin 14 Kasım 2021 tarihli yeni bölümünde eleme heyecanı vardı. Eleme gecesinde, bu haftanın eleme adayları olan Araz, Azize, Dilara, Pelin, Sergen ve Burcu şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı. Bu turda 6 isim arasından en iyi lezzetli ve yaratıcı tabakları hazırlayan 3 isim elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Azize, Burcu ve Araz ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Somer Şef’in özel tarifi olan Pani puri yemeğini en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere tattırdı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Azize oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 07.11.2021

MasterChef Türkiye son bölümünde yarışmaya veda eden isim belli oldu. Kritik haftalara girilen yarışmada 5 eleme adayı ikili etabın ilk turunda ana ürün olarak verilen çilekle birer tabak hazırlamak için mücadele verdi. Bu turda Hasan ile Dilara elemeden kurtulurken, Burcu, Emre, Mert ve Pelin elemenin ikinci turunda Danilo Şef'in imza tabağı Dalgalar'ı yapmak için karşı karşıya geldi. Burada yarışmacılar, verilen süre içerisinde ellerinden geleni yaparken, elemenin birincisi Mert ikincisi ise Burcu oldu. Geriye kalan 2 yarışmacıdan, tabağı daha az başarılı olan isim MasterChef Emre oldu ve Emre programa veda etti.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 31.10.2021

MasterChef Türkiye 2021’in yeni bölümünde eleme gecesi heyecanı izleyenleri ekran başına kilitledi. Eleme gecesinde, mavi takımdan eleme adayı olan Araz, Hasan, Ateş, Mert, Safanur ve Burcu şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yapmak ve elenmemek için büyük mücadele verdi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı. Bu turda 6 isim arasından en iyi yemeği yapan 3 isim yarışmaya veda etmedi ve bu hafta elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Safanur, Mert ve Ateş ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Mehmet Şef’in özel tarifi olan sonbahar adlı salatayı en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere tattırdı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Ateş oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 24.10.2021

MasterChef Türkiye'nin 24 Ekim 2021 Pazar akşamı Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan yeni bölümünde heyecan dolu bir eleme heyecanı yaşandı. MasterChef Dilara, MasterChef Rabia, MasterChef Hasan, MasterChef Emre, MasterChef Sergen ve Pelin'in eleme adayları olduğu akşamda, yarışmacılar ilk eleme etabında ter birlikte ter döktü. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ürünle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi yemeği yapan 3 isim yarışmaya veda etmedi ve bu hafta elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Rabia, Pelin ve Emre ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Somer Şef’in özel tarifi olan Kadayıf Karides yemeğini en iyi şekilde yapmaya çalışan yarışmacılar mücadelede zorlu dakikalar yaşadı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Rabia oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 17.10.2021

MasterChef Türkiye 17 Ekim 2021 tarihli yeni bölümünde son derece kritik bir eleme heyecanı yaşandı. Bu sezon bir ilkin yaşandığı haftada, 7 eleme adayı birden tezgahlarının başında en az 1 hafta daha yarışmada kalabilmek adına ter döktü. Kritik gecede Burcu ile Sergen'in tartışması dikkat çekerken, eleme akşamının ilk etabında ana ürünün Sumak olarak seçildiği birer yemek yapmaları istendi yarışmacılardan. 40 dakikalık süre içerisinde birbirinden güzel tabaklar çıkaran 7 yarışmacı, tadım için şeflerin karşısına geçti. Burada 4 isim açıklayan şefler, bu dört ismin en az bir hafta daha MasterChef'te kalacağını söyledi. Kalan 3 yarışmacı ise, ikinci etapta bir yemek daha yapıp kaderlerini belirledi. İkinci etaba kalan isimler ise, Rabia Mert ve Milhan oldu. Üç yarışmacıdan, Danilo Şef'in imza yemeği olan İncik'i yapması istendi. Danilo Şef, bu oyun öncesi yarışmacılara İncik'İn tarifini ve püf noktalarını ayrıntılı şekilde açıkladı. Yaırşmacılar kendilerine verilen süre içerisinde en iyi İncik'i yapmak için ter döktü ve tadım için şeflerin beğenisine sundu ikinci kez. Şefler, yaptıkları tadım sonrası akşamın en iyi tabağının Mert'e ait olduğunu ifade etti. Daha sonra ise daha az başarılı olan tabağın Milhan'a ait olduğunu söyleyerek, elenen ismi de Türkiye ile paylaşmış oldular. Milhan böylece 17 Ekim 2021 tarihi itibariyle, MasterChef'ten elenmiş oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 10.10.2021

MasterChef Türkiye'de 10 Ekim akşamı kritik bir eleme vardı... Eleme gecesinde, eleme adayı olan Pelin, Mustafa, Dilara, Burcu, Tahsin ve Azize mutfakta en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar ispir fasulyesi ürününden yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi 3 yemeği yapan 3 isim bu haftalık elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Mustafa, Azize ve Dilara ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Mehmet Şef’in özel tarifi olan İnci yemeğini en iyi şekilde yapmaya çalışan 3 yarışmacı mücadelede adeta zorlu dakikalar yaşadı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Mustafa oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 03.10.2021

MasterChef Türkiye ekranlara gelen yeni bölümünde nefes kesen anlar yaşanmaya devam etti. Eleme gecesinde, eleme adayı olan Milhan, Araz, Mustafa, Şükrü, Ateş ve Safanur mutfakta en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar fındık ürünüyle yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi 3 yemeği yapan 3 isim elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Mustafa, Şükrü ve Ateş ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Somer Şef’in özel tarifi olan Limon Meringue Pie tatlısını en iyi şekilde yapmaya çalışan 3 yarışmacı mücadelede adeta soğuk terler döktü. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Şükrü Özsarı oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 26.09.2021

MasterChef Türkiye'nin 26 Eylül akşamı ekranlara gelen yeni bölümünde heyecan dozu son derece yüksek bir eleme akşamı vardı. Eleme adayları Mustafa, Sergen, Emre, Hamza, Hasan ve Burcu'nun karşı karşıya geldiği bu akşamda yarışmacılar, en iyi tabakları çıkarıp şeflerin beğenisini kazanamak ve en azından 1 hafta daha MasterChef'te kalabilmek adına ter döktü tezgahlarında. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar ilk etapta yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi 3 yemeği yapan 3 isim elenmekten kurtuldu. Eleme turunun ikinci etabına kalan Mustafa, Emre ve Hamza ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Danilo Şef’in özel tarifi olan Arancino’yu en iyi şekilde yapmaya çalışan 3 yarışmacı mücadelede adeta ter döktü. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Hamza oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 19.09.2021

MasterChef Türkiye'de bu hafta oynana 3 dokunulmazlık oyunu ardından 6 eleme adayı belirlendi. 19 Eylül 2021 tarihli MasterChef yeni bölümünde bu 6 yarışmacı, 1 hafta daha yarışmada kalabilmek için tezgahlarının başına geçti. Akşamın ilk etabında yarışmacılara pirinç verilirken, bu ürün ile yaratıcı birer yemek yapmaları istendi onlardan. Verilen süre içerisinde şeflere daha iyi tabak hazırlayan üç isim, elenmekten kurtulurken, daha başarısız olan 3 isim elemede ikinci etaba kaldı. Bu üç yarışmacı, şef Mehmet Yalçınkaya'nın imza yemeği olan Gece Gibi Siyah isimli tabağı hazırlamak için ter döktüler. Burada tabaklarını hazırlayıp tadıma götüren yarışmacılar arasında diğer arkadaşlarına göre daha başarısız olan isim MasterChef'in dikkat çeken isimlerinden Tunahan Ak oldu ve böylece MasterChef'e veda etti.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 12.09.2021

MasterChef Türkiye'nin 12 Eylül 2021 tarihinde ekranlara gelen yeni bölümünde heyecan dolu bir eleme heyecanı yaşandı. Bu hafta 3 dokunulmazlık oyunu kaybeden kırmızı takımda, 6 eleme adayı kritik akşamda tezgahlarının başına geçerek, en azından bir hafta daha bu yarışmada kalabilme adına mücadele etti. Akşamın ilk etabında 6 isim, ana ürünün siyez buğdayı olarak belirlendiği birer tabak hazırlamak için ter döktü. Burada en iyi üç isim elenmekten kurtulurken, daha az başarılı olan 3 isim, sonraki turda Somer Şef'in imza tabağı olan Bebek Kalamar Dolması'nı yapmak için yeniden tezgahlarındaydı. Burada verilen süre içerisinde rakiplerine göre daha az başarılı bir tabak ortaya koyan İbrahim Cingözler, MasterChef'te bu hafta elenen isim oldu.


MasterChef Türkiye'de Kim Elendi? 29.08.2021

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de kim elendi, yarışmada dair en çok merak edilen konulardan birisi. MasterChef Türkiye'de bu hafta sezonun ilk takımları oluşturuldu. Mavi takım kaptanı Burcu, Kırmızı takım kaptanı ise Eren idi. İki kaptan tarafından oluşturulan takımlar arasında kıyasıya dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. İlk dokunulmazlık oyununda konsept esnaf lokantası idi. Kırmızı takım 5-3 skorla dokunulmazlığı kazandı. Mavi takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu için yeniden mutfağa girdi. Bu oyunda dokunulmazlığı kazanan Hasan, eleme potasına Tunahan'ı gönderdi. Konseyde ise adı en çok yazılan Tahsin oldu. İkinci dokunulmazlık oyunu ise İspanyol mutfağı üzerineydi. Kırmızı takım, bu kez 5-2 skorla dokunulmazlığı kazandı. Bir kez daha bireysel dokunulmazlık oynayan Mavi takımda oyunu kazanan Hasan'ın potaya gönderdiği isim Burcu oldu. Konseyden çıkan isim ise Görkem oldu. Üçüncü dokunulmazlık oyunu ise olimpiyatlarda madalya kazanan milli sporcular, dokunulmazlığı kazananın Kırmızı takım olduğunu belirledi. Mavi takımın oynadığı bireysel dokunulmazlığı Hasan, üçüncü kez kazandı ve potaya gönderdiği Hamza olurken konseyden çıkan isim Safanur oldu. MasterChef'te haftanın eleme adayları; Tunahan, Tahsin, Burcu, Görkem, Hamza ve Safanur oldu. Altı yarışmacı arasında ilk eleme oyununda Safanur, Tunahan, Burcu turu geçti ve elenmekten kurtuldu. Final eleme oyununda Tahsin, Hamza ve Görkem, Danilo şefin imza tabağına en yakın şekilde yapmaya çalıştı. Gecenin en zayıf tabağını çıkaran Görkem Demiral, MasterChef'ten elendi.