Emirhan Sezer Kaya kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Emirhan Sezer Kaya kaç yaşında, nereli?

Emirhan Sezer Kaya, MasterChef Türkiye’nin bu akşamki bölümünde şeflerin karşısına çıktı. Geçen sezon katılan ve ilk turu geçemeyen Emirhan Sezer Kaya, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Emirhan Sezer Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Turu geçebildi mi?

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2021 00:31
Değiştirme Tarihi: 04.07.2021 00:31
Emirhan Sezer Kaya kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Emirhan Sezer Kaya kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2021 sezonu, yeni ve farklı yarışmacıları ile ilgiyle izleniyor. Bu akşam yeni bölümde Emirhan Sezer Kaya, eleme turunda şeflerin karşısına çıktı ve onları etkileyip sonraki tura geçmeye çalıştı. İzleyiciler, merak ettiği yarışmacıyı Emirhan Sezer Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaya başladı. İşte yarışmacı hakkındaki detaylar…

EMİRHAN SEZER KAYA KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 eleme turunda yarışan Emirhan Sezer Kaya, 26 yaşında ve yarışmaya Kocaeli’nden katılıyor. Yemekle alakan ne sorusuna 5-6 yaşlarında teyzesinin yanında aşçı yamağı olarak başladığını, pasta-börek yapan teyzesine yardım ettiğini ve bu şekilde mesleğe ilgisi başladığı şeklinde cevap verdi. 13-14 yaşlarında iken babasını kaybetmiş.

Dövme sanatçılığı, grafikerlik, tabelacılık gibi birçok işte çalışan Emirhan Sezer Kaya, MasterChef’i kazanarak aşçılıkta kalmayı hedefliyor.

Şeflere Ali Nazik Kebabı hazırlayan Emirhan, ilk turda Danilo şefin ve Mehmet şefin evet oyları ile sonraki tura geçti.