Azize Karaköse kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Azize Karaköse kaç yaşında, nereli?

Azize Karaköse, MasterChef Türkiye’nin bu akşamki bölümünde şeflerin karşısına çıktı. Anlattığı yaşan hikayesiyle duygusal anlar yaşatan Azize Karaköse, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Azize Karaköse kimdir, kaç yaşında, nereli? Turu geçebildi mi?

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2021 21:24
Değiştirme Tarihi: 03.07.2021 21:24
Azize Karaköse kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Azize Karaköse kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2021 sezonu, yeni ve farklı yarışmacıları ile ilgiyle izleniyor. Bu akşam yeni bölümde Azize Karaköse, eleme turunda şeflerin karşısına çıktı ve onları etkileyip sonraki tura geçmeye çalıştı. Oğlunun hastalığına dair anlattıkları ile izleyicileri derinden etkiledi ve Azize Karaköse kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaya başladı. İşte yarışmacı hakkındaki detaylar…

AZİZE KARAKÖSE KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 eleme turunda yarışan Azize Karaköse, 47 yaşında ve aslen Kayserili. Diplomalı hemşire olan Azize Karaköse’nin 19 ve 23 yaşlarında iki erkek çocuğu var. Profesyonel aşçı olarak çalışıyor ve yarışmaya İzmir’den katılıyor.

Azize Karaköse, 16 yıl önce hemşireliği bırakıp önce kendi yerini açmış, ayda üç ton mantı üretiyormuş. Büyük oğlunun yakalandığı psikolojik rahatsızlık sonrasında onun tedavisine yönelmiş ve işyerini kapatmak zorunda kalmış.

MasterChef’in en yaşlı yarışmacısı olduğunu söyleyen Azize Karaköse, kendi yaşındaki kadınlara örnek olmak istiyor.

Şeflere, bu turda ayvalı beyin hazırlayan Azize Karaköse, üç şeften de evet oyu ve iltifat alarak ikinci tura geçmeyi başardı.