Yayınlanma Tarihi: 02.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 02.12.2021

1 Aralık 2021 MasterChef Türkiye'de eleme adayları ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim belli oldu

MasterChef Türkiye 1 Aralık 2021 eleme adayları ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim belli oldu. Haftanın 2. dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımda, bireysel dokunulmazlık için tezgah başına geçen Sergen, Araz ve Hasan arasından bir isim akşamın birincisi olmayı başardı. Peki bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Eleme adayı kimler oldu? Sergen mi, Araz mı yoksa Hasan mı? İşte şeflerin kararı... TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı ve potaya giren iki isim daha belli oldu. Kıbrıs yemeklerinin yapıldığı dokunulmazlık oyununda kazanan Kırmızı takım idi. Kaybeden Mavi takımda üç yarışmacı arasında potaya girmeme mücadelesi nefes kesti.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam Mavi takım ve Kırmızı takım arasında ikinci dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Kıbrıs mutfağından beş çeşit yemeğin yapıldığı oyununda kazanan kırmızı takım oldu. Kaybeden Mavi takımda Araz, Hasan ve Sergen, bireysel dokunulmazlık oyununda karşılaştı.

Bireysel dokunulmazlık oyununda buharda pişirme tekniği bir yemek yapılması istendi. Yarışmacılara verilen süre ise kırk dakika idi. Süre sonunda yarışmacılar, bu teknik ile üç farklı yemek ortaya çıkardı. Şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptıktan sonra kazananı açıkladı. Bu akşam, arkadaşlarından daha iyi bir tabak hazırlayan Sergen, bireysel dokunulmazlığı kazandı.  

3. VE 4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda üç kişi kaldığı için bireysel dokunulmazlık oyunu ile iki eleme adayı belli oldu. Bireysel dokunulmazlığı Sergen kazandı. Oylamanın yapılmadığı gecede Araz ve Hasan, potaya giren üçüncü ve dördüncü eleme adayı oldu.