Pis Yedili'nin Neden Bu Kadar İzlendiğini Sonunda Keşfettim!

Tesellisi olmayan, tarifi bulunmayan bir acı karşısında, kaybı olanı anladığını, hislerini paylaştığını nasıl ifade edebilir ki insan?

Evlatlarını kaybeden anne ve babalara nasıl başsağlığı dilenir ya da ne denebilir?

Dünya hep hayal ettiğimizi söylediğimiz gibi silahsız ve savaşsız olabilseydi. Herşeyin bambaşka olacağını tahmin ediyorum ama şu anda o hayali bile kuramıyorum.

Boş boş konuşmak istemem. Bugün kaybımız çok büyük. Hiçbir acı da, bir öncekini unutturmuyor.

Allah şehitlerimize rahmet, ailelerine büyük sabır versin.


Dün Neler İzledim?

1)  TV 8’de Harrison Ford’un Jack Ryan serisinden Patriot Games filmi dün orijinal dil opsiyonlu yayınlandı. Belki daha önce de böyle bir uygulama vardı da ben kaçırmıştım. Ama her nasılsa dün rastladım ve çok beğendim. Filmleri orijinal dillerinde izlemek isteyenlere müjdeli bir haberdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

2)  İtiraf ediyorum; Pis Yedili beni geçen sezondan bu zamana çok ters köşeye yatırmış bir dizidir. İlk yorumlarımdan ödün vermemek adına, bu dizide hala çok abartılı bulduğum, oyunculuklarını vasat gördüğüm karakterler olduğunu söylemek isterim. Ama senaryo gerçekten iyi gidiyor. Hatta gittikçe de yukarı doğru çıkıyor.

Diziye yeni katılan karakterlerden Ceren Soylu’nun canlandırdığı Oya Bilir’e öldüm. Hande Katipoğlu’nun Nevriye’sini hiç beğenmedim. Aşırı karikatürize edilmiş. Biraz aşağıya çekilmesi gerekir.

Haber ile ilgili metin girin!.

Diğer tüm karakterler bildiğiniz gibi. İyisiyle kötüsüyle, bir şekilde sevdirmişler kendilerini işte.

Pis Yedili isterse, dünkü başarısını tüm sezona yayabilir.

3)  OPET’in Türk Milli Takımı için yaptığı reklam ! Nedense beni hiç içine almadı. Hele çok matah bir davranışmış gibi, Arda’nın yan hakemle tartışmasının da “hoş ve duygusal” sahneler arasından geçmesi basbayağı iticiydi. Ki Arda’yı çok severim, ki Türk Milli Takımı dedin mi kanım hızla kaynar.

Bugün Televizyonda Ne İzlesek?

1)  Bilenler biliyor; Star’ın ‘Beni Affet’i sessiz ve saman altından acayip bir hayran kitlesi yaratmış, biz başka taraflara bakarken. 193. bölüme gelmişler bile. Star’ın – Behzat Ç. dışındaki – ikinci Ankara mekanlı dizisi, aslında bir Brezilya dizisi tarzında soap opera. Dram, entrika, “kim – kime aşık” dizisi. Zengin aile var, fakir aile de var, zengin olup fakirliği seçen var, yanlış anlamalar, kavuşamamalar var. Varoğlu var.  Fakat, “ yok artık, ben bunu izlemem “ demeyin, izleyenler arasında kimler kimler yok ki. Hafta içi 17:00 – 18:30 arası yayınlanan diziyi, vaktiniz olursa, bir kere izleyin, bakalım neler olacak?

2)  ‘Suskunlar’ yazın hiç boş durmadı. Tekrar yayınlarıyla, kendisini tanımayan kitleyi yakaladı. Bundan sonra işi tabii ki zor. Çünkü gerçek sezon rekabeti ateşli oluyor. Ama sezona erken girerek, yeni hayranlarının kalbini kazanma şansını kullanacak sanırım. Uzun tuttum ama kısaca, bugün Show TV’de 20:00’de ‘Suskunlar’ın yeni sezonu start veriyor.

3)  Kanal D’de ‘Kötü Yol’ full gaz devam ediyor. Haydi bakalım.

4)  ATV’nin bugünkü kozu ‘Kurtlar Vadisi Filistin’ filmi. Polat Alemdar’ın bu defaki kahramanlık hikayesini merak edip de daha önce izlememiş olanlara tavsiye edilebilir. Bu karakterin maceralarını ciddiye alıp, çok fazla eleştiren yorumculara tavsiyem, biraz sakin olmaları.

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin